Polska - Rosja/Kim Rasmussen

Autor: X-NEWS

Polska - Dania. Rasmussen: W piętnaście minut całkowicie zapomnieliśmy o taktyce [WIDEO]

2014-12-13 22:47

Po meczu Polska - Dania wypowiedział się trener polskich szczypiornistek Kim Rasmussen. Duńczyk chwalił swoje podopieczne za pierwszą połowę i wyjawił przyczyny słabej dyspozycji w drugiej odsłonie. - Dziewczynom kompletnie zabrakło sił - powiedział Rasmussen. Także nie potrafił zrozumieć, jak w parę minut można zapomnieć o założeniach taktycznych.

- W pierwszej połowie widzieliśmy, że dziewczynom brakowało energii. Miały rozładowane akumulatory. Do przerwy Polki grały jednak bardzo dobrze w defensywie. Były skoncentrowane i w stu procentach realizowały założenia taktyczne. Przyjemnie się to oglądało - chwalił swoje zawodniczki Rasmussen.

Polska - Dania. Iwona Niedźwiedź: Byłyśmy dużo słabsze fizycznie [WIDEO]

Wszystko posypało się po przerwie. - W drugiej części kompletnie zabrakło sił. I chociaż dziewczyny doskonale wiedziały, w jaki sposób przeciwniczki będą grały, byliśmy cały czas jeden krok za Dunkami. To frustrujące, że można zapomnieć o taktyce w ciągu 15-20 minut. Dziewczyny dały z siebie wszystko jednak były zbyt zmęczone, żeby wygrać - zakończył trener.

Porażka w meczu Polska - Dania praktycznie pozbawiła nasze szczypiornistki szans na awans do strefy medalowej mistrzostw Europy. W Debreczynie rozegrają jeszcze na pewno dwa spotkania. W poniedziałek przeciwko Norwegii i w środę z Rumunią.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!