Syprzak wygra dla kibiców i żony

Autor: Tomasz Radzik Syprzak wygra dla kibiców i żony

Kwalifikacje olimpijskie: Pierwszy krok do Rio zrobiony. Macedonia pokonana, teraz czas na Chile

2016-04-09 9:40

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W trójmiejskiej Ergo Arenie zespół Talanta Dujszebajewa pokonał Macedonię 25:20 i zdobył bardzo ważne dwa punkty. Biało-czerwoni zrobili pierwszy krok do zmazania plamy po odpadnięciu w fatalnym stylu ze styczniowych mistrzostw Europy.

Spotkanie Polska - Macedonia zapowiadało się najciekawiej ze wszystkich, które w weekend miały odbyć się w trójmiejskiej Ergo Arenie. Podczas mistrzostw Europy Kirył Łazarow i spółka udowodnili, że potrafią napsuć krwi faworyzowanym rywalom. Przekonali się o tym też biało-czerwoni, którzy pokonali walecznych rywali minimalnie 24:23. Nikt więc nie spodziewał się, że ewentualne zwycięstwo w drodze do Rio przyjdzie ekipie Talanta Dujszebajewa łatwo.

Polska - Macedonia 25:20. Udany początek drogi do Rio biało-czerwonych

Początek rywalizacji z Macedonią był dla naszych szczypiornistów bardzo udany. Polacy nawzajem zagrzewali się do walki i już niedługo po rozpoczęciu spotkania wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Po kwadransie, wzorem z Vive, selekcjoner zmienił całą szóstkę na parkiecie. Nowi szczypiorniści spisywali się znacznie słabiej w ataku - przez siedem minut nie pokonali Borko Ristovskiego ani razu. Na szczęście w obronie nasi zawodnicy wciąż byli konsekwentni i nie dali dojść się przeciwnikom. Pod koniec zaczęli znowu trafiać do siatki i na przerwę zeszli prowadząc 13:9.

Po przerwie Michał Jurecki i spółka nie zwolnili tempa. Wciąż grali na wysokim poziomie, a z trybun płynęło bezcenne wsparcie. Na kilka minut przed końcem biało-czerwoni wypracowali dość pokaźną zaliczkę, ale w pewnym momencie w ich poczynania wkradło się rozluźnienie i rywale zmniejszyli stratę do pięciu goli. Taką też różnicą zakończyło się spotkanie. Polska wygrała ostatecznie z Macedonią 25:20, robiąc duży krok w kierunku igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Kolejny mecz zespół Dujszebajewa zagra w sobotę przeciwko Chile.

Polska - Macedonia 25:20 (13:9)

Polska: Szmal, Wichary - Bielecki, Michał Jurecki, Lijewski, Chrapkowski, Jachlewski, Kus, Wiśniewski, Daszek, Bartosz Jurecki, Masłowski, Krajewski, Szyba, Rojewski, Syprzak

Macedonia: Mitrevski, Ristovski - Manaskow, Łazarow, Mitkow, Jonovski, Taleski, Mirkulovski, Markoski, Mojsovski, Pribak, Georgievski, Ojleski, Kuzmanovski, Peshevski