LM piłkarzy ręcznych: Vive Tauron Kielce wygrywa na inaugurację Ligi Mistrzów

2014-09-26 0:10

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce udanie rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów. Podopieczni Talanta Dujszebajewa po dobrym spotkani pokonali na wyjeździe szwajcarskie Kadetten Schaffhausen 33:28.

Kielczanie byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z mistrzem Szwajcarii. Gospodarze liczyli jednak na sprawienie niespodzianki i do przerwy grali z Vive jak równy z równym.

Karol Bielecki strzela i nalewa wino [ZDJĘCIA + WIDEO]

Po pierwszych 30 minutach mistrzowie Polski prowadzili tylko jedną bramką. Dopiero od 40. minuty zaczęli uciekać rywalowi, zyskując kilka goi przewagi. Vive do końca spotkania kontrolowało już przebieg wydarzeń na boisku.

Oprócz mistrza Szwajcarii, Vive rywalizuje w grupie z Dunkerque HB, Pick Szeged, AaB Aalborg Handbold i Motorem Zaporoże.

Kadetten Schaffhausen - Vive Tauron Kielce 28:33 (14:15)

Kadetten: Portner, Puljezevic, Maier - Cvijetić 2, Doborac 1, Geisser 1, Graubner 1, Jurca 2, Kuttel 6, Liniger 7/2, Mamic 1, Mansson 5, Meister, Pendic 1, Richwien

Vive: Sego, Szmal - Grabarczyk, Jurecki 4, Tkaczyk 1, Reichmann 3, Chrapkowski, Aquinagalde 1, Bielecki 4, Jachlewski 1, Strlek 2, Lijewski 3, Buntić 6/2, Musa 1, Zorman 3, Cupić 4/2

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!