Łomża Vive Kielce, Alex Dujshebaev

Autor: Cyfra Sport Łomża Vive Kielce bliżej półfinału Ligi Mistrzów!

Łomża Vive Kielce przybliżyła się do półfinału Ligi Mistrzów! Wielkie zwycięstwo w Montpellier, nie brakowało emocji [WYNIK]

2022-05-12 22:35

Piękna przygoda Łomży Vive Kielce z tegoroczną Ligą Mistrzów wciąż trwa! Po wygraniu najmocniejszej (zdaniem wielu) grupy w historii LM, kielczanie przełamali się w starciu z Montpellier. Mistrzowie Polski po raz pierwszy od 2018 r. pokonali francuski zespół i dokonali tego na wyjeździe! Choć prowadzili przez niemal cały mecz, w drugiej połowie nie brakowało emocji, gdyż Montpellier miało nawet akcję na remis. Na szczęście podopieczni Talanta Dujszebajewa zachowali zimną krew i dowieźli zwycięstwo, wygrywając ostatecznie 31:28. Już za niespełna tydzień rewanż, który rozstrzygnie losy dwumeczu!

Montpellier - Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Montpellier: Berthier, D. Simonet, Villeminot, Descat, Pellas, Bataille, Panić, Lenne, Moscariello, Porte, Wallinius, Duarte Brito, Nacinović, Sego, Bolzinger, Bonnefoi

Łomża Vive Kielce: Vujović, Sanchez-Migallon Naranjo, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Kulesh, Moryto, D. Dujshebaev (czerwona kartka), Thrastarson, Paczkowski, Gębala, Karalek, Nahi, Kornecki, Wolff

Czy Łomża Vive Kielce awansuje do Final Four Ligi Mistrzów?

Od stanu 4:3 dla Montpellier to Vive prowadziło przez cały mecz. Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili 16:12 i wydawało się, że w drugiej części będą kontrolować losy spotkania. Jednak nawet ta przewaga po 30 minutach zamazuje nieco obraz meczu. Kapitalnie w bramce Francuzów spisywał się były bramkarz Vive - Marin Sego. Podopieczni Dujszebajewa mogli prowadzić zdecydowanie wyżej, ale Chorwat wyczyniał cuda. Czwartkowe spotkanie dostarczyło wielu emocji, gdyż już w pierwszej połowie doszło do poważnej awantury po jednej z akcji zakończonej rzutem Arkadiusza Moryty, który trafił w twarz Sego. Chwilę później Daniel Dujszebajew ujrzał czerwoną kartkę. Twardy i emocjonalny mecz dostarczył jeszcze więcej wrażeń w drugiej połowie.

Montpellier po powrocie z szatni rzuciło się na rywali i zaczęło odrabiać straty. Goście nieco się pogubili i mniej więcej w 45. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 21:22, a Francuzi mieli akcję. Popełnili jednak błąd, co w czwartek przydarzało im się zdecydowanie zbyt często. Z kolei Vive się obudziło i znakomicie rozegrało końcówkę, choć Sego do końca bronił na wysokiej skuteczności. Kapitalne zawody rozegrał jednak Alex Dujszebajew, który był prawdziwym liderem zespołu. Rzucał bramki i kapitalnie asystował, a w drugiej części wziął niemal cały ciężar gry na siebie. Ostatecznie Vive wygrało 31:28 i przed rewanżem w Kielcach jest zdecydowanie bliżej półfinału Ligi Mistrzów! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Montpellier - Łomża Vive Kielce: