Łomża Vive Kielce przybliżyła się do półfinału Ligi Mistrzów! Wielkie zwycięstwo w Montpellier, nie brakowało emocji [WYNIK]

2022-05-12 22:35
Łomża Vive Kielce, Alex Dujshebaev
Autor: Cyfra Sport Łomża Vive Kielce bliżej półfinału Ligi Mistrzów!

Piękna przygoda Łomży Vive Kielce z tegoroczną Ligą Mistrzów wciąż trwa! Po wygraniu najmocniejszej (zdaniem wielu) grupy w historii LM, kielczanie przełamali się w starciu z Montpellier. Mistrzowie Polski po raz pierwszy od 2018 r. pokonali francuski zespół i dokonali tego na wyjeździe! Choć prowadzili przez niemal cały mecz, w drugiej połowie nie brakowało emocji, gdyż Montpellier miało nawet akcję na remis. Na szczęście podopieczni Talanta Dujszebajewa zachowali zimną krew i dowieźli zwycięstwo, wygrywając ostatecznie 31:28. Już za niespełna tydzień rewanż, który rozstrzygnie losy dwumeczu!

Montpellier - Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Montpellier: Berthier, D. Simonet, Villeminot, Descat, Pellas, Bataille, Panić, Lenne, Moscariello, Porte, Wallinius, Duarte Brito, Nacinović, Sego, Bolzinger, Bonnefoi

Łomża Vive Kielce: Vujović, Sanchez-Migallon Naranjo, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Kulesh, Moryto, D. Dujshebaev (czerwona kartka), Thrastarson, Paczkowski, Gębala, Karalek, Nahi, Kornecki, Wolff

Sonda
Czy Łomża Vive Kielce awansuje do Final Four Ligi Mistrzów?

Od stanu 4:3 dla Montpellier to Vive prowadziło przez cały mecz. Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili 16:12 i wydawało się, że w drugiej części będą kontrolować losy spotkania. Jednak nawet ta przewaga po 30 minutach zamazuje nieco obraz meczu. Kapitalnie w bramce Francuzów spisywał się były bramkarz Vive - Marin Sego. Podopieczni Dujszebajewa mogli prowadzić zdecydowanie wyżej, ale Chorwat wyczyniał cuda. Czwartkowe spotkanie dostarczyło wielu emocji, gdyż już w pierwszej połowie doszło do poważnej awantury po jednej z akcji zakończonej rzutem Arkadiusza Moryty, który trafił w twarz Sego. Chwilę później Daniel Dujszebajew ujrzał czerwoną kartkę. Twardy i emocjonalny mecz dostarczył jeszcze więcej wrażeń w drugiej połowie.

Montpellier po powrocie z szatni rzuciło się na rywali i zaczęło odrabiać straty. Goście nieco się pogubili i mniej więcej w 45. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 21:22, a Francuzi mieli akcję. Popełnili jednak błąd, co w czwartek przydarzało im się zdecydowanie zbyt często. Z kolei Vive się obudziło i znakomicie rozegrało końcówkę, choć Sego do końca bronił na wysokiej skuteczności. Kapitalne zawody rozegrał jednak Alex Dujszebajew, który był prawdziwym liderem zespołu. Rzucał bramki i kapitalnie asystował, a w drugiej części wziął niemal cały ciężar gry na siebie. Ostatecznie Vive wygrało 31:28 i przed rewanżem w Kielcach jest zdecydowanie bliżej półfinału Ligi Mistrzów! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Montpellier - Łomża Vive Kielce:

Na żywo

Montpellier - Łomża Vive Kielce

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To także koniec naszej relacji! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Łomża Vive Kielce kontynuuje piękną przygodę w tegorocznej Lidze Mistrzów! Dzisiejsze zwycięstwo jest pierwszym nad Montpellier od 2018 r.

28:31

Koniec meczu! Dujszebajew sytuacyjnie obsłużył Karaleka, który rzucił bramkę, ale Descat błyskawicznie odpowiedział 28. bramką. Vive wyprowadziło jeszcze ostatnią akcję, jednak zostali powstrzymani i sędziowie odgwizdali jedynie rzut wolny. Dujszebajew rzucił w mur.

27:30

Descat rzucił bramkę z lewego skrzydła nad Wolffem. Mistrzowie Polski długo rozgrywali akcję, a na 25 s przed końcem Talant Dujszebajew wziął ostatni czas.

26:30

Montpellier rozegrało efektowną wrzutkę pomiędzy skrzydłami, ale Descat opadł na ziemię zanim oddał rzut, co zauważyli sędziowie! Kulesh rzucił prosto w Sego, ale Moryto dopadł do piłki w chaosie i rzucił 30. bramkę! Do końca meczu została minuta i trener Montpellier poprosił o czas!

26:29

Wolff obronił rzut Montpellier z drugiej linii, ale to Villeminot dopadł do piłki i dobił ją do pustej bramki. Dujszebajew ponownie świetnie rozegrał akcję i wyprowadził Kulesha na czystą pozycję na 6 m, z czego Białorusin chętnie skorzystał! 

25:28

Kapitalna bramka Simoneta z 9 m! Piłka przeleciała pomiędzy nogami Wolffa. Kulesh odpowiedział bramką z drugiej linii!

24:27

Vive cudem utrzymało się przy piłce po zamieszaniu, ale Vujović popełnił faul w ataku. 5 min do końca meczu!

24:27

Ależ asysta Dujszebajewa! Vive miało problemy w ataku, ale Hiszpan dograł do Moryty na prawe skrzydło i Polak pięknie zakończył akcję. Po chwili Duarte rzucił w poprzeczkę i Vive przejęło piłkę. Czas dla Talanta Dujszebajewa w 54:16 min!

24:26

Simonet rzucił nad bramką! Karacić świetnie obsłużył Karaleka, ale tym razem Białorusin przegrał pojedynek z Sego. Porte natychmiast wykorzystał okazję i rzucił 24. bramkę dla Montpellier.

23:26

Wolff obronił rzut Panicia z prawej ręki ze środka boiska! Niestety, Karacić trafił w słupek, ale Wolff także obronił próbę Simoneta.

23:26

Vive błyskawicznie odzyskało piłkę po czasie i Karalek wykończył kapitalną akcję Dujszebajew-Karacić-Karalek z koła!

23:25

Czas dla Montpellier! Do końca meczu pozostało nieco ponad 10 minut!

23:25

Ależ rzut Walliniusa po przekątnej przy grze pasywnej! Dujszebajew cierpliwie rozegrał akcję na kontakcie i obsłużył Karacicia, który rzucił bramkę i wykluczył Gilberto Duarte na 2 minuty!

22:24

Wallinius rzucił z drugiej linii, ale nie trafił w bramkę! Moryto świetnie obsłużył Nahiego wbiegającego na koło i Francuz wywalczył rzut karny oraz karę 2 min dla Villeminota! Jednak Moryto zmarnował tę okazję... Genialny występ Marina Sego.

22:24

Błąd obrony Vive, który bezlitośnie wykorzystał Panić z koła, ale na szczęście Dujszebajew błyskawicznie odpowiedział udaną indywidualną akcją.

21:23

Panić rzucał na bramkę, ale sędziowie przyznali piłkę mistrzom Polski! Zawrzało na boisku, bowiem Vive było bliskie straty, jednak sędziowie odgwizdali faul Montpellier. We wznowionej akcji arbitrzy dopatrzyli się błędu zasłony Karaleka.

21:23

Tym razem Sego obronił rzut Vujovicia, ale na szczęście Vive utrzymało się przy piłce i Dujszebajew kapitalnie obsłużył Morytę, który wykończył akcję z prawego skrzydła.

21:22

Wallinius w łatwy sposób pokonał Korneckiego z drugiej linii. Podanie do Tournata zostało przechwycone i Montpellier miało akcję na remis, ale Francuzi popełnili błąd w ataku.

20:22

Kornecki był bardzo blisko interwencji, ale rzut Panicia przełamał jego rękę. Dujszebajew pośliznął się w ataku i stracił piłkę.

19:22

Kornecki zmienił Wolffa i natychmiast obronił rzut rywala z podłoża! Montpellier ostro rozprawiło się z Tournatem, który padł na ziemię i sędziowie wstrzymali grę. W sporym zamieszaniu po wznowieniu gry francuski obrotowy doszedł do pozycji i rzucił 22. bramkę!

19:21

Dujszebajew kapitalnie obsłużył Nahiego, lewoskrzydłowy Vive miał mnóstwo miejsca, ale ze środka koła rzucił w poprzeczkę...

19:21

Simonet zabawił się z obroną Vive na środku, głównie z Gębalą, i w banalny sposób rzucił bramkę. Na szczęście Dujszebajew odpowiedział świetnym trafieniem, gra ze skutecznością 100% (6/6). Wolff obronił rzut z lewej strony, ale ponowienie akcji przyniosło bramkę Arthura Lenne z koła. 

17:20

Descat tym razem rzucił bramkę z lewego skrzydła, błyskawicznie wykorzystując przewagę jednego zawodnika. Moryto dograł do Tournata, który kapitalnie uwolnił się na kole i pokonał Sego! Descat otrzymał jeszcze karę 2 min!

16:19

Descat pewnie wykorzystał rzut karny w drugie tempo. Dujszebajew pięknie ograł rywala i rzucił bramkę. Wydawało się, że Vive dobrze obroniło atak, ale sędziowie ukarali Sancheza-Migallona Naranjo dwoma minutami.

15:18

Ładny rzut Panicia z drugiej linii. Dujszebajew odpowiedział jeszcze lepszym trafieniem z ok. 10 m! Duarte błyskawicznie wywalczył rzut karny dla Montpellier.

14:17

Ależ kuriozalna bramka! Vive zgubiło piłkę w ataku, ale Sego podał ją do Nahiego, który czaił się za plecami jednego z zawodników Montpellier i szczypiornista Vive rzucił gola do pustej bramki!

14:16

Karacić dopadł do sytuacyjnej piłki, ale Sego obronił jego rzut, a Descat wykorzystał okazję, by zmniejszyć wynik.

13:16

Błyskawiczne trafienie Simoneta po kilkunastu sekundach!

12:16

Początek drugiej połowy! Przy piłce Montpellier. 

Piłkarze ręczni wrócili już na parkiet! Trwa występ grupy tanecznej.

Pierwsza połowa dostarczyła wielu emocji. Nie brakowało starć, pięknych bramek i interwencji. Najważniejsze dla polskich kibiców, że wynik jest odpowiedni! 

12:16

Koniec pierwszej połowy! Moryto pewnie wykorzystał rzut karny! Villeminot chciał wykorzystać ostatnie sekundy, ale z trudnej pozycji trafił w poprzeczkę. Sędziowie wywołali jeszcze rzut wolny, ale Wolff obronił próbę Duarte.

12:15

Montpellier wykorzystało kilka sekund w podwójnej przewadze i Porte pewnie zamknął akcję z prawego skrzydła. Na szczęście Vive gra już w normalnym osłabieniu, więc przy pustej bramce siły w ofensywie są wyrównane. Karalek otrzymał piłkę na kole i wywalczył rzut karny!

11:15

Moryto dograł do Karaleka i Białorusin rzucił bramkę z prawej strony koła. Do końca pierwszej połowy pozostała minuta, a sędziowie dali karę 2 min Thrastarsonowi.

11:14

Vive pogubiło się w ataku, ale Panić pomylił się, rzucając do pustej bramki gości! 

11:14

Piękne trafienie Villeminota. Wydawało się, że upada na ziemię, ale zdołał jeszcze rzucić bramkę.

10:14

Zaskakująca kara 2 min dla Pawła Paczkowskiego za starcie z Porte'em. Polak stał w miejscu, a Francuz odbił się od jego klatki piersiowej. Dziwna decyzja sędziów.

10:14

Gilberto Duarte rzucił bramkę z drugiej linii, ale Sićko odpowiedział jeszcze piękniejszym rzutem z drugiej linii nad podwójnym blokiem!

9:13

Thrastarson był blisko przechwytu, ale Montpellier szczęśliwie utrzymało się przy piłce, jednak Karalek kapitalnie zablokował Porte'a i Dujszebajew wykończył kontrę!

9:12

Vive świetnie wygląda dziś w defensywie i Alex Dujszebajew rzucił do pustej bramki!

9:11

Co za interwencja Wolffa! Villeminot rzucał z czystej pozycji, ale niemiecki bramkarz kapitalnie go powstrzymał! Po chwili Simonet otrzymał karę 2 min za trafienie w twarz zgarniającego piłkę Sancheza-Migallona Naranjo. Niestety, dobra akcja w przewadze zakończyła się udaną interwencją Sego po rzucie Nahiego z lewego skrzydła.

9:11

Czas dla Montpellier w 23:16 min.

9:11

Sego znowu obronił rzut Thrastarsona, który rzucał z podłoża, ale piłka szczęśliwie wpadła w ręce Karaleka i Białorusin wykorzystał tę okazję.

9:10

Sego jest dziś niesamowity! Ponownie obronił rzut Vive, tym razem Thrastarsona. Na szczęście Wolff odpowiedział udaną interwencją po rzucie Porte'a z prawego skrzydła. Goście zgubili piłkę w ataku i Montpellier wykorzystało okazję, bowiem Pellas przybliżył zespół z wynikiem.

8:10

Paczkowski chciał samotnie zakończyć kontrę po błędzie Montpellier, ale niestety trafił w słupek. Moscariello ładnie wkręcił piłkę z koła, ale Vive odpowiedziało trafieniem. Villeminot błyskawicznie rzucił ósmą bramkę dla gospodarzy z podłoża!

6:9

Trener Vive wymienił niemal całą szóstkę - na boisku pozostał jedynie Nahi. Francuz przegrał niestety pojedynek z Sego, ale goście utrzymali się przy piłce z autu i Karalek wykorzystał kolejną akcję z koła!

6:8

Czas dla Łomży Vive Kielce.

6:8

Porte wykończył akcję zespołu z prawego skrzydła.

5:8

Kolejna udana akcja Vive ze skrzydłem i Nahi pokonał Sego z lewej strony. Kibice wybuczeli Francuza, a ten jeszcze "podkręcał" widownię!

5:7

Syn trenera Vive ostro powstrzymał atakującego koło Villeminota i sędziowie wyrzucili go z dzisiejszego meczu. Pellas wykorzystał rzut karny.

4:7

Czerwona kartka dla Daniela Dujszebajewa! 

4:7

Następna strata gospodarzy i tym razem Moryto wykończył kontrę do pustej bramki! Oba zespoły grają już w pełnym składzie. 

4:6

Co za interwencja Wolffa! Wallinius minął obronę Vive, ale Niemiec wygrał z nim pojedynek sam na sam! Niestety, Sego odpowiedział tym samym na rzut Karacicia z drugiej linii. Chorwat obronił 5 z 11 rzutów!

4:6

2 min kary dla Porte'a i Nahiego. Francuzi zbyt mocno zaangażowali się w kłótnię po rzucie Moryty.

4:6

Ależ błąd Moryty! Vive przechwyciło kolejną piłkę, ale prawy skrzydłowy w kontrze sam na sam rzucił w twarz Sego. Na boisku wybuchła awantura!

4:6

W końcu Wolff poczuł piłkę! Obronił rzut Walliniusa z drugiej linii, a Kulesh odpowiedział kapitalnym rzutem z prawej strony boiska! Rzucił bramkę, upadając na ziemię!

4:5

Kolejny faul w ataku gospodarzy i Daniel Dujszebajew wyprowadził Vive na prowadzenie!

4:4

Panić rzucił w poprzeczkę, ale piłka wpadła w ręce Nacinovicia i ten dobił ją do pustej bramki. Vive odpowiedziało kapitalną akcją, po której Nahi mógł zbiec z lewego skrzydła na sam środek koła i pewnie pokonał Sego!

3:3

Sego ponownie górą, tym razem obronił rzut Kulesha z drugiej linii! Wallinius rzucił nad blokiem gości i pokonał Wolffa. Na szczęście Tournat odpowiedział trafieniem.

2:2

Sego obronił drugi rzut, ale jego koledzy popełnili kolejny błąd w ataku. Niestety, Kulesh odpowiedział tym samym, jednak Panić rzucił bardzo niecelnie z prawego rozegrania. Nerwowy początek meczu.

2:2

Znakomita odpowiedź Villeminota z podłoża z 9 m!

1:2

Świetny rzut Kulesha z ok. 9 m!

1:1

Faul w ataku Montpellier i zakończyła się kara dla szczypiornisty Vive. 

1:1

Pudło Nahiego z lewego skrzydła, ale Francuz kapitalnie powrócił do obrony i przechwycił piłkę, dzięki czemu Karacić wykorzystał kontrę!

1:0

Niestety, pierwszy gol w meczu w wykonaniu Walliniusa. 

0:0

Kapitalna interwencja Sego, byłego bramkarza Vive! Kulesh znakomicie obsłużył Tournata, ale obrotowy Vive nie pokonał Chorwata w sytuacji sam na sam. Pierwsza akcja gospodarzy natychmiast przyniosła karę 2 minut dla Sancheza-Migallona Naranjo.

0:0

Zaczynamy! Przy piłce kielczanie.

W hali w Montpellier trwa już przedmeczowa ceremonia! Zgasły światła, a szczypiorniści wybiegli na środek boiska.

Do meczu pozostały już ostatnie minuty! Dzisiejszy dzień może być wspaniały dla jednego ze szczypiornistów Vive - Dylana Nahiego. 

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Montpellier a Łomżą Vive Kielce! Mistrzowie Polski świetnie poradzili sobie w tegorocznej fazie grupowej, ale francuski zespół zawsze sprawia im wiele problemów. Na ostatnich 5 meczów Montpellier wygrało aż 4! Czy tym razem wyjazd do Francji będzie bardziej udany? Początek spotkania już o 20:45!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze