Pary 1/8 Ligi Mistrzów piłka ręczna. Kto z kim zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kim zagra Łomża Vive Kielce w 1/8 LM piłkarzy ręcznych

2021-03-04 22:07 PM
Uładzisłau Kulesz, Flensburg - Łomża Vive Kielce
Autor: East News Uładzisłau Kulesz w ataku podczas meczu Flensburg - Łomża Vive Kielce

Pary 1/8 Ligi Mistrzów piłka ręczna. Kto z kim zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kim zagra Łomża Vive Kielce w 1/8 LM piłkarzy ręcznych. Właśnie zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, która z pewnością nie została przeprowadzona tak, jak chciałyby tego kluby i Europejska Federacja Piłki Ręcznej. Z powodu pandemii oraz braku terminów EHF zarządziła sporo walkowerów, które wpłynęły na ostateczne wyniki. Tego jednak już się nie cofnie, a przed nami kolejna faza rozgrywek, a w niej jeden polski zespół – Łomża Vive Kielce. Kto z kim zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych? Z kim zagra Vive Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów?

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Z kim zagra Łomża Vive Kielce w 1/8 LM?

Właśnie zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Nie zabrakło w niej wielu sportowych emocji, ale również i kontrowersji, bo część istotnych spotkań nie odbyło się i zostały one rozstrzygnięte jako walkowery. Oczywiście najwięcej emocji u polskich fanów budziły spotkania jedynego przedstawiciela naszego kraju w Lidze Mistrzów, Łomży Vive Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa radzili sobie w grupie A bardzo dobrze i do ostatniego spotkania mieli szansę na zajęcie 1. miejsca w grupie, dającego dużo lepszą drogę do Final4 rozgrywek. Niestety, w ostatnim spotkaniu kielczanie ulegli we własnej hali Flensburgowi 28:31, przez co musieli zadowolić się 3. miejscem. To zaś skutkuje tym, że w kolejnej fazie rozgrywek Łomża Vive Kielce zmierzy się z HBC Nantes, które w grupie B zajęło 6. miejsce. Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów piłki ręcznej zostaną rozegrane w dniach 31 marca – 1 kwietnia, zaś rewanże 7 – 8 kwietnia.

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów w piłce ręcznej:

HBC Nantes – Łomża Vive Kielce

MOL-Pick Szeged – THW Kiel

Motor Zaporoże – Mieszkow Brest

FC Porto - Aalborg Handball

PPD Zagrzeb – SG Flensburg-Hendwitt

Elverum Handball – Barcelona

Celje – PSG

Vardar Skopje – Telekom Veszprem

Najnowsze