Patryk Rombel zabrał głos po blamażu ze Szwecją. Wskazał przyczyny porażki

2022-01-21 21:22
Patryk Rombel
Autor: Cyfra Sport Patryk Rombel

Faza główna mistrzostw Europy w piłce ręcznej jak na razie brutalnie weryfikuje reprezentację Polski. Biało-czerwoni wczoraj ulegli 31:42 Norwegii, a dziś podopieczni Patryka Rombla musieli uznać wyższość Szwedów, przegrywając ostatecznie 18:28. Szczególnie zawstydzająca była dla naszych zawodników pierwsza odsłona gry, w której udało nam się rzucić jedynie 6 bramek. Głos na temat tego meczu zabrał na konferencji prasowej selekcjoner polskiej kadry, który próbował znaleźć przyczyny tak słabego rezultatu.

Choć do spotkania przeciwko Szwedom reprezentacja Polski na pewno nie przystępowała w roli faworyta, spodziewaliśmy się jednak zdecydowanie bardziej wyrównanego spotkania. Tymczasem biało-czerwoni byli równorzędnym rywalem jedynie przez pierwszych 10 minut, potem reprezentacja „Trzech Koron” sukcesywnie odjeżdżała nam z wynikiem i tak naprawdę już do przerwy wszystko było rozstrzygnięte. Tym bardziej, że w ciągu pierwszych dwóch kwadransów nasi szczypiorniści rzucili zaledwie 6 (!) bramek. Po zmianie stron było w tym aspekcie nieco lepiej, ale nie uchroniło nas to od wysokiej porażki i ostatecznie ulegliśmy Szwedom 18:28.

- Zespół szwedzki rozegrał bardzo dobre zawody. W obronie i w ataku. My popełniliśmy za dużo błędów – w sumie aż 18. To miało znaczący wpływ na nasze poczynania na boisku. Przed przerwą mieliśmy dużo klarownych sytuacji, ale nie zdołaliśmy zamienić ich na bramki – powiedział na konferencji pomeczowej selekcjoner reprezentacji Polski, Patryk Rombel.

Polacy rozjechani przez Szwecję. Nieskuteczni Biało-czerwoni dostali lekcję od rywali

- Szukamy przyczyn porażki, ale pamiętajmy, że dwa pierwsze mecze rozegraliśmy w dziewięciu zawodników. W jakimś stopniu wpłynęło to na zmęczenie. Część błędów na pewno nie powinna nam jednak się przydarzać. Jeżeli chcemy rywalizować i wygrywać z takimi drużynami jak Norwegia czy Szwecja, to błędów powinno być zdecydowanie mniej. Góra osiem. Dziś Szwedzi zrobili tylko cztery. To jest ta różnica, która nas teraz dzieli – podkreślił.

Poważna kontuzja gwiazdy reprezentacji Polski. Katastrofalne wieści przed ważnym meczem kadry

Selekcjoner biało-czerwonych został również zapytany również o zbliżający się pojedynek z Rosją. - Za dwa dni czeka nas trudny mecz. Ta drużyna prezentuje na turnieju super poziom i wygląda rewelacyjnie. Musimy się podnieść i grać. W końcu musi do tego dojść – zakończył Patryk Rombel.

Sonda
Jak (w skali szkolnej) oceniasz dotychczasowe występy reprezentacji Polski na EHF Euro?

Reprezentacja Polski po dwóch rozegranych spotkaniach fazy głównej mistrzostw Europy wciąż ma zerowy dorobek punktowy i zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. Biało-czerwoni szans na awans nie mają już praktycznie żadnych, a przed nimi jeszcze dwa spotkania: z Rosją (23.01, godz. 15:30) oraz Hiszpanią (25.01, godz. 15:30).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze