Kinga Achruk, piłka ręczna kobiet, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

Piłka ręczna. El. ME 2018: Polki wykonały pierwszy krok do awansu

2017-09-27 23:47

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych udanie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy we Francji. Biało-czerwone pewnie pokonały Włoszki 40:13. Nie należy jednak popadać w przesadną euforię. Reprezentacja Italii jest bowiem najsłabszą drużyną w polskiej grupie.

Nasze rodaczki od pierwszych sekund zaczęły budować przewagę. Narzuciły swój styl gry i z minuty na minutę powiększały kapitał. Aktywne były Kinga Grzyb i Monika Michałów. Prowadziliśmy już 7:3, a do szatni zeszliśmy z 8-bramkową zaliczką. Polki prowadziły 16:8. W drugiej części spotkania biało-czerwone zagrały już koncertowo. Włoszki często myliły się w ataku, dzięki czemu szansę gry otrzymały rezerwowe. Wykorzystały ją śpiewająco. Grały bez bojaźni i nabiły na polski licznik aż 24 gole. Rywalki strzeliły tylko pięć, przez co cała rywalizacja zakończyła się wynikiem 40:13 (16:8).

To dopiero pierwszy, malutki kroczek Polek do awansu na czempionat we Francji. Nasze zawodniczki walczyć jeszcze będą ze Słowacją i Czarnogórą, która jest faworytem tej grupy. Na mistrzostwa awansują dwa najlepsze zespoły. Najbliższy mecz Polek już w niedzielę 1 października o godzinie 16. To starcie może mieć duży wpływ na ostateczną kolejność w grupie.

Polska - Włochy 40:13 (16:8)