Tomasz Gębala

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Gębala

MŚ szczypiornistów

Piłkarze ręczni skończyli mundial na odległej pozycji. Słychać rozgoryczenie, Tomasz Gębala odejdzie z kadry?

2023-01-22 20:57

W ostatnim meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych reprezentacja Polski pokonała w Krakowie Iran 26:22 (16:10). Już wcześniej Biało-Czerwoni stracili szansę na wyjście z grupy w fazie zasadniczej turnieju i miejsce w czołowej ósemce. Bilans podopiecznych Patryka Rombla w MŚ to trzy wygrane spotkania na sześć rozegranych. Polacy kończą rywalizację na miejscach 13.–16. Zaczyna się czas rozliczeń, już słychać głosy o możliwych pożegnaniach z kadrą.

Taką deklarację składał po meczu z Iranem rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Tomasz Gębala. Jak oświadczył, nie jest pewien czy dalej będzie grał w kadrze. Jako powód podał stan zdrowia. Jednak z jego słów przebijało też wyraźnie wielkie rozczarowanie wynikiem drużyny. – Nie osiągnęliśmy wyznaczonego wyniku – podkreślił Gębala, mając na myśli brak awansu do ćwierćfinału. – Nawet nie jesteśmy na ścieżce olimpijskiej. Tego drugiego celu, drugorzędnego, też nie zrealizowaliśmy – dodał rozgoryczony.

Polska pokonała Iran na pożegnanie z mistrzostwami świata! Biało-Czerwoni uratowali honor w Krakowie

Młodszy z braci Gębali nie chciał na gorąco analizować czego drużynie przede wszystkim zabrakło. – Nie zamierzam się w to bawić. Moja praca była na boisku. Widocznie była za słaba i tyle – stwierdził. Zawodnik Industrii Kielce przyznał, że jest zmęczony fizycznie i psychicznie. Jego dalsza gra w zespole narodowym zależna jest od stanu zdrowia.

Piotr Jędraszczyk rozczarowany po meczu z Hiszpanią. Powiedział o smutku, przegrana go zabolała

– Bolą mnie kolana, biodra, plecy. Na każdym meczu, każdego dnia muszę walczyć o to, aby móc się normalnie ruszać – wyjaśnia Gębala, chociaż nie zadeklarował definitywnego rozbratu z kadrą. O marcowych meczach z Francją w kwalifikacjach Euro 2024 powiedział, że trzeba się do nich dobrze przygotować. – Jesteśmy z nimi w stanie powalczyć. Mam nadzieję, że i wygrać – stwierdził z nadzieją.twitw

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze