Polska-Rosja

Autor: Eurosport Polscy szczypiorniści stracili prowadzenie na 3 sekundy przed końcem

Polacy obrzydliwie oszukani w meczu z Rosją. Skandal jakich mało, to się w głowie nie mieści

2022-01-23 18:05

To był dramatyczny mecz zasadniczej fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Mecz oczywiście z udziałem Polaków. Biało-Czerwoni od ponad dekady już pokazują umiejętność wplątywania się w dreszczowce i w niedzielę zdarzyło się to po raz kolejny. Niestety tym razem nie było szczęśliwego zakończenia, był za to wielki błąd sędziego. Tuż przed końcową syreną doszło do olbrzymiego przeoczenia, które dało Rosjanom wyszarpanie remisu 29:29.

Wydawało się, że nic nie jest w stanie wydrzeć zwycięstwa zawodnikom Patryka Rombla. Na trzy sekundy przed końcem spotkania Polacy prowadzili z Rosją 29:28. Wtedy rywale Biało-Czerwonych wzięli przerwę techniczną. Grę wznowili na linii połowy boiska i… zdołali rzucić gola. A konkretnie zrobił to zawodnik Orlenu Wisły Płock Siergiej Kosorotow. Oddał fantastyczny rzut z – około – piętnastu metrów. Wydawało się, że to próba, która nie może zakończyć się bramką.

Dramat Polaków z Rosją. Zwycięstwo wydarte na 3 sekundy przed końcem. Nieprawdopodobny scenariusz

A jednak! Sędziowie z Francji jednak nie zauważyli, że Kosorotow popełnił błąd kroków. Zrobił aż cztery duże susy, zanim oddał rzut na bramkę Mateusza Zembrzyckiego. Zrobił więc o jeden krok za dużo. To szok, że sędziowie biernie patrzyli, jak Kosorotow biegnie z piłką dobre kilka metrów. Akcja nie powinna zostać uznana, a jednak arbitrzy zaliczyli gola. To oznacza, że po trzech meczach drugiej fazy grupowej polscy szczypiorniści mają na koncie dwie porażki i remis. We wtorek o godz. 18.00 Polacy rozegrają ostatni mecz na węgiersko-słowackich mistrzostwach. Ich rywalem będą Hiszpanie, obrońcy tytułu.

Joanna Jędrzejczyk trafi do KSW?! Dostała oficjalną propozycję. Szykuje się spektakularny rewanż