Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

Polscy szczypiorniści poznali rywali na przyszłorocznych MŚ. Oto zestaw wszystkich grup

2022-07-02 20:27

Słowenia, Arabia Saudyjska i Francja będą grupowymi rywalami polskich piłkarzy ręcznych w mistrzostwach świata, które w dniach 11-29 stycznia 2023 zostaną rozegrane w Polsce i Szwecji. Losowanie odbyło się w sobotę w Katowicach. Tytułu będą bronić Duńczycy.

Losowani z drugiego koszyka Polacy poznali rywali podczas ceremonii w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), która uświetniła muzyką na żywo galę. Z towarzyszeniem orkiestry wystąpiła też piosenkarka Alicja Szemplińska, która będzie wykonywała hymn MŚ.

Hassan Moustafa, szef międzynarodowej federacji piłki ręcznej (IHF), zaprezentował oficjalną piłkę zawodów. Na scenie stanął puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw oraz maskotka zawodów – wiewiórka Pax.

Polskie kluby poznały rywali w fazie grupowej EHF Ligi Mistrzów. Dojdzie do wielkiego rewanżu!

Mecz otwarcia, w którym Polska zagra z Francja, zostanie rozegrany w katowickim Spodku. „Polska udowodniła, że ma doświadczenie, umiejętności i infrastrukturę, spełniającą standardy pozwalające gościć światowe gwiazdy” – napisał minister sportu i turystki Kamil Bortniczuk w liście skierowanym do uczestników ceremonii.

W pierwszej rundzie 28. MŚ rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansują do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc będą w Płocku grały w Pucharze Prezydenta IHF (czyli międzynarodowej federacji) o pozycje 25-32 w końcowej tabeli.

Trudne chwile Łomży Vive Kielce po przegranym finale. Wzruszające nagranie z szatni. Tałant Dujszebajew był na skraju emocji

W drugiej fazie utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie grała wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów.

Z „dzikimi kartami”, przyznanymi przez IHF, w mistrzostwach zagrają reprezentacje Holandii i Słowenii.

W rundzie wstępnej mecze będą rozgrywane w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Jonkoeping, Kristianstad i Malmoe. Gospodarzami fazy głównej będą Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

Całość rozgrywek o Puchar Prezydenta IHF odbędzie się w Płocku.

Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, w przypadku awansu, na rundę główną przeniosą się do Krakowa.

Znanych jest 27 z 32 uczestników przyszłorocznych MŚ. Grono finalistów uzupełni pięć zespołów z mistrzostw Afryki, które odbędą się w dniach 11-18 lipca w Egipcie (zostały przełożone ze względu na pandemię COVID-19).

Bolesna wypowiedź zawodnika Łomży Vive. Arkadiusz Moryto nie owijał w bawełnę, te zdania mocno rozbrzmiewają

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze