Krzysztof Lijewski, Polska - Islandia piłka ręczna

Autor: East News Krzysztof Lijewski, Polska - Islandia piłka ręczna

Polska gorsza od Norwegii w próbie przed MŚ

2015-01-09 21:40

Turniej w hiszpańskim Oviedo to próba generalna dla podopiecznych Michaela Bieglera przed MŚ w piłce ręcznej. Towarzyską imprezę nasi reprezentanci rozpoczęli od porażki z Norwegią 25:30. W ich poczynaniach widać było trudy grudniowo-styczniowego zgrupowania. W Hiszpanii biało-czerwoni zagrają jeszcze dwa mecze, po czym udadzą się bezpośrednio do Kataru, gdzie 16 stycznia rozpoczną mundialowe zmagania.

Od początku mecz nie układał się po myśli naszej drużyny. Po dziesięciu minutach Norwegowie uzyskali trzybramkową przewagę i Michael Biegler poprosił o czas. Niestety, rywale wciąż grali bardzo spokojnie i utrzymywali przewagę. Na nic zdała się dobra zmiana Marcina Wicharego w bramce, który odbił kilka rzutów Skandynawów. Gdy "Wichura" rozkręcał się między słupkami, otrzymał czerwoną kartkę za faul poza polem bramkowym i na parkiet powrócił Sławomir Szmal. Do przerwy Polacy przegrywali pięcioma bramkami.

MŚ w piłce ręcznej: Transmisje z turnieju. Gdzie w TV obejrzeć mecze Polaków?

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Widać było, że nasi reprezentanci wciąż czują w nogach ciężkie zgrupowanie w Płocku i brakuje im świeżości. Norwegowie spokojnie utrzymywali przewagę i ostatecznie wygrali 30:25. Biało-czerwonym brakowało szczególnie skuteczności. Nawet jeśli dochodzili do dogodnych pozycji, to posyłali piłkę obok bramki lub w bramkarza rywali.

W Oviedo Polacy zagrają jeszcze dwa spotkania. Przeciwnicy będą dużo trudniejsi od piątkowych. W sobotę o godzinie 18:00 zagrają z Węgrami, a w niedzielę o 13:00 z Hiszpanią. Po turnieju udadzą się bezpośrednio do Kataru, gdzie w piątek 16 stycznia rozpoczną MŚ w piłce ręcznej. Ich przeciwnikami w pierwszym spotkaniu na mundialu będą Niemcy.

Polska - Norwegia 25:30 (11:16)

Polska: Szmal, Wichary - Lijewski 5, Daszek 1, Bielecki 4, Rojewski, Wiśniewski 2, B. Jurecki 5, M. Jurecki 3, Grabarczyk 1, Jurkiewicz, Syprzak, Krajewski, Masłowski 1, Orzechowski, Szyba 1, Chrapkowski 2

Norwegia: Rismark, Christensen - Stromberg, Overby 1, Jacobsen 1, Brevik 2, Jondal, O'Sullivan 3, Bjornsen 11, Gullerud 1, Sorheim 1, Reinkind 2, Hansen 8

Czerwona kartka: Wichary (23., za faul poza polem bramkowym)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

KATAR 2015. RELACJE ZE WSZYSTKICH SPOTKAŃ MŚ W PIŁCE RĘCZNEJ NA GWIZDEK24.PL!