Małgorzata Stasiak, piłka ręczna

Autor: ARCHIWUM Małgorzata Stasiak, piłka ręczna

Polska - Kuba 27:22! Biało-czerwone wymęczyły słabeusza [WIDEO]

2015-12-05 21:47

Jest zwycięstwo! To najważniejsza informacja po pierwszej wiktorii Polek na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Podopieczne Kima Rasmussena pokonały w sobotni wieczór Kubę 27:22, a bohaterką naszej kadry została Karolina Kudłacz-Gloc, która wpisała się na listę strzelców jedenaście razy!

To był trudny mecz. Od pierwszej minuty. Tak jak zapowiadał selekcjoner naszej kadry Kim Rasmussen. Tyle tylko, że spodziewaliśmy się mimo wszystko różnicy umiejętności, doświadczenia, determinacji i spokoju. Tymczasem zobaczyliśmy dwie podobne do siebie reprezentacje. Tyle że jedna miała w swoich szeregach prawdziwą gwiazdę - wspomnianą Kudłacz-Gloc - a druga dwie, ale trochę mniejsze.

Zobacz: MŚ piłkarek ręcznych 2015. Polska - Kuba NA ŻYWO: Gdzie transmisja w TV i STREAM ONLINE?

Zaczęło się koszmarnie. W pierwszej odsłonie to nasze dziewczęta musiały gonić wynik. Udało się tuż przed przerwą, na którą schodziły oba zespoły z wynikiem 12:11 dla Polek. Mimo to optymizmu nie było. Polki zanotowały niezliczoną liczbę strat i ostatecznie musiały drżeć o wynik do ostatnich sekund.

Polska - Kuba NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Podobnie zresztą jak po przerwie. Biało-czerwone uciekały kilka razy. Ale co ich przewaga rosła, tak traciły koncentrację i Kubanki wracały do gry. Spora w tym zasługa naszych zawodniczek, który popełniały momentami niewytłumaczalne wręcz straty. Na dodatek jeszcze kontuzji doznała Kinga Achruk i przez dobrych kilkanaście minut Kim Rasmussen musiał radzić sobie bez swojej liderki.

Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie. Polki wygrały 27:22 i w dobrych nastrojach podejdą do kolejnych spotkań. Spotkań, w których poprawić muszą jednak wszystko. Inaczej na sukces nie mają co liczyć.