Sławomir Szmal

Autor: Mateusz Jagielski

POLSKA - SZWECJA, PIŁKA RĘCZNA. Sławomir Szmal doprowadził Szwedów do łez

2013-04-08 10:05

To, co w naszej bramce wyprawiał Sławomir Szmal (35 l.), nie mieści się w głowie! Dzięki jego kapitalnym interwencjom polscy piłkarze ręczni pokonali w Gdańsku Szwecję 22:18 i mogą otwierać szampany, by uczcić awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Danii.

- Bez względu na wynik meczu ze Szwedami nasz awans do mistrzostw Europy jest niezagrożony. Ale chcemy wygrać, by zmazać plamę po laniu (21:28), jakie dostaliśmy w Malmoe - obiecywał przed meczem Sławomir Szmal (35 l.).

Polacy od pierwszych minut ruszyli na rywali niczym podrażniony byk na korridzie. Dzięki szybkim atakom i kapitalnemu Szmalowi w bramce na przerwę schodziliśmy z wynikiem 12:10.

Po przerwie trwał koncert Szmala i Adama Wiśniewskiego, który zagrzewany przez dziesięciotysięczną publiczność zdobywał gole niemal z każdej możliwej pozycji. Skończył na siedmiu trafieniach, a nasi zrewanżowali się Szwedom, wygrywając 22:18.

Polska - Szwecja 22:18 (12:10)

Polska: Szmal, Wichary - Kuchczyński 2, Bielecki 5, Wiśniewski 7, Paczkowski, Jurkiewicz 1, Grabarczyk, B. Jurecki 4, Jaszka 1, Podsiadło, Kubisztal, Daszek 2