Potężne osłabienia Polski na mecz z Urugwajem. Gwiazdy NIE ZAGRAJĄ

2021-01-21 14:29 mso
Maciej Gębala
Autor: EastNews Maciej Gębala

Przed polskimi piłkarzami ręcznymi ogromne wyzwanie! Już w czwartek 21 stycznia rozpoczną walkę w II rundzie mistrzostw świata w szczypiorniaka. Biało-czerwoni na start zmierzą się z pozornie najłatwiejszym z rywali, kadrą Urugwaju. Niestety, w czwartkowym spotkaniu nie zagrają największe gwiazdy naszej kadry. W drużynie nie znalazły się aż trzy uznane nazwiska.

Polscy piłkarze ręczni rozpoczynają walkę w II rundzie mistrzostw świata. W kolejnej fazie grupowej podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Urugwajczykami. Wygrana jest teoretycznie formalnością. Na pierwszym etapie "Urusi" wygrali tylko raz - po walkowerze, a w pozostałych meczach nie udało im się wyjśc nawet z dwudziestu trafień. Kibice już teraz dopisują Biało-czerwonym kolejne dwa punkty.

Niestety, przed meczem pojawiła się zła informacja. Oficjalny profil Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił, że w czwartkowym meczu nie zagrają Maciej Gębala, Piotr Wyszomirski i Seweryn Krajewski. O ile drugiego z nich znakomicie w bramce zastępuje Adam Morawski, o tyle Gębala i Krajewski to wielkie gwiazdy kadry. Bez nich z pewnością o zwycięstwo będzie trudniej.

Skąd bierze się absencja tego trio? Oficjalnie tego nie wiadomo. Można się jednak spodziewać, że trener Patryk Rombel chce dać eksploatowanym gwiazdom nieco odpoczynku. Zwłaszcza, że z Urugwajem o zwycięstwo nie powinno być problemów.

Niewykluczone, że zawodnicy leczyć będą jakieś małe urazy. Kilka dni odpoczynku więcej z pewnością nie zaszkodzi. Mecz Polska - Urugwaj zaczyna się o godzinie 15:30 w czwartek 21 stycznia. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Najnowsze