Trener kadry piłkarek ręcznych odkrył karty. One powalczą o EURO

2021-09-17 15:37
reprezentacja Polski, piłka ręczna
Autor: East News Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet

Przed reprezentacją Polski kobiet w piłce ręcznej eliminacje do mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku. Selekcjoner kadry Arne Senstad odkrył karty. Podał skład drużyny narodowej na spotkania z Litwą i Szwajcarią.

Sześć piłkarek ręcznych z klubów zagranicznych, m.in. Adrianna Płaczek czy Monika Kobylińska, znalazło się w 18-osobowej kadrze powołanej przez norweskiego selekcjonera Arne Senstada na mecze z Litwą i Szwajcarią, którymi Polki rozpoczną kwalifikacje mistrzostw Europy 2022. Zawodniczki na krótkim zgrupowaniu spotkają się 1 października w Opolu. Tam też 6 października na inaugurację eliminacji biało-czerwone podejmą Litwinki. Z kolei cztery dni później w Winterthurze zmierzą się ze Szwajcarkami. W grupie 1 decydującego etapu eliminacji rywalkami Polek będą jeszcze Rosjanki, z którymi oba spotkania zaplanowane są na marzec 2022. W kwietniu przyszłego roku ekipa Senstada rozegra rewanże z Litwą i Szwajcarią. Do ME awansują dwie drużyny najlepsze drużyny. Współgospodarzami turnieju finałowego (4-20 listopada 2022) będą Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra. Tytułu będzie bronić Norwegia.

Adam i Izabela Małysz zostaną dziadkami?! Żona skoczka wygadała się publicznie, wiemy co powiedziała Karolina Małysz

Kadra reprezentacji Polski na październikowe mecze el. mistrzostw Europy

bramkarki:

Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin)

zawodniczki z pola:

Kinga Achruk, Marta Gęga, Romana Roszak, Oktawia Płomińska (wszystkie MKS Perła Lublin), Magda Balsam, Aleksandra Dorsz, Sylwia Matuszczyk (wszystkie EUROBUD JKS Jarosław), Zuzanna Ważna (KPR Gminy Kobierzyce), Adrianna Górna, Karolina Kochaniak-Sala (obie MKS Zagłębie Lubin), Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja), Julia Niewiadomska Julia (Bensheim-Auerbach, Niemcy)

Dziewczyna Piotra Żyły odsłoniła piekielnie długie nogi! Co za widok, zdjęcie robi furorę w sieci

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze