Radość piłkarzy ręczny Vive Targów Kielce po awansie do Ligi Mistrzów

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

Vive Kilce - Pick Szeged 32:27. Vive rozjechało Węgrów i jest już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

2013-03-25 3:00

Szczypiorniści Vive pokazali, że marzenia się spełniają. Podopieczni Bogdana Wenty (52 l.) odrobili jednobramkową stratę z pierwszego meczu z Pickiem Szeged (25:26), wygrali rewanż 32:27 i jako pierwszy zespół w historii polskiej piłki ręcznej awansowali do ćwierćfinału LM!

Zaczęło się dobrze, bo już w drugiej minucie straty z Szeged odrobił Krzysztof Lijewski (29 l.). Potem jednak kielczanie zaczęli grać nerwowo i to goście wychodzili na prowadzenie. Ale wtedy rozpoczął się koncert Sławomira Szmala (35 l.), który do przerwy obronił 9 rzutów rywali.

Od 20. minuty na parkiecie panowali nasi, a świetną partię rozgrywali skrzydłowi Mateusz Jachlewski (29 l.) i Thorir Olafsson (34 l.). Po zmianie stron wreszcie pewni w obronie i skutecznie kontrujący gracze Vive powiększali przewagę, by w 35. minucie prowadzić już 19:14, w 45 min 25:20, a mecz zakończyć z 5-punktową przewagą.