Kazimierz Górski

i

Autor: Darek Iwański Kazimierz Górski (+ 85 l., trener III drużyny świata z 1974 roku)

100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Legendy polskiej piłki uczczą pamięć mistrza wyjątkową galą

2021-06-05 8:51

Kazimierz Górski do dziś pozostaje jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego futbolu. Z okazji 100. Pamięć wybitnego trenera uczci uroczysta gala z okazji 100. rocznicy jego urodzin.

Grób Kazimierza Górskiego

Sto lat temu we Lwowie na świat przyszedł człowiek, który na zapisał najpiękniejszy jak dotąd rozdział w historii polskiej piłki nożnej. Nie tylko jako zawodowy piłkarz, ale przede wszystkim jako wybitny trener naszej reprezentacji, Kazimierz Górski dostarczył polskim kibicom wielu piłkarskich emocji i niezapomnianych wzruszeń.

To on doprowadził Biało-Czerwonych do zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1872 roku oraz finału kolejnych, które odbyły się cztery lata później w Montrealu. Jemu też zawdzięczamy trzecie miejsce, które Polscy zdobyli na mistrzostwach świata w Niemczech Zachodnich w 1974 r. Te i wiele innych jego zasług dla polskiej piłki nożnej przypomniane zostaną podczas wyjątkowej gali z okazji 100. urodzin mistrza, która odbędzie się pod hasłem "Urodziłem się dla piłki".

W ramach wydarzenia swoimi wspomnieniami na temat Kazimierza Górskiego podzielą się jego bliscy, koledzy oraz dawni podopieczni, wśród nich m.in. Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Andrzej Strejlau czy Jan Tomaszewski. Nie zabraknie również materiałów archiwalnych i wielu barwnych anegdot z życia legendarnego trenera. Galę dodatkowo uświetnią występy gwiazd, które wystąpią z utworami szczególnie bliskimi mistrza. Jego pamięć uczczą muzycznym akcentem przy akompaniamencie orkiestry Grzegorza Urbana: Maryla Rodowicz, Eleni, Andrzej Dąborowski oraz słynny tercet Tre Voci.

Emisja w TV:

Kazimierz Górski."Urodziłem się dla piłki" - gala w 100 rocznicę urodzin

sobota 20.00 TVP 2

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze