16. miejsce Sikory w Trondheim

2009-03-22 15:30

Tomasz Sikora zajął 16. miejsce w biegu ze startu wspólnego biathlonowego Pucharu Świata (15 km) w norweskim Trondheim. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Polak źle rozpoczął niedzielne zawody, bowiem podczas pierwszej wizyty na strzelnicy zaliczył dwa błędy i spadł na 28. pozycję. Podczas drugiego strzelania był bezbłędny i udało mu się wskoczyć do pierwszej dwudziestki. Niestety później Polak znów pudłował (dwa razy w trzeciej próbie i raz w ostatniej, czwartej) i ostatecznie udało mu się zakończyć zawody dopiero na 16. pozycji.

W zawodach, podobnie jak wczoraj, zwyciężył prowadzący w Pucharze Świata, Ole Einar Bjoerndalen, który wyprzedził na mecie Austriaka Simona Edera i Norwega Emila Hegle Svendsena.

Sikora nadal zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.