Futsal

Autor: materiały prasowe Futsal

5. kolejka Futsal Ekstraklasy. Bramkarz strzelił gola

2017-10-30 10:27

Niespodzianka: zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Pogoń'04 Szczecin, która w czterech poprzednich spotkaniach nie zdobyła nawet punktu, w piątej kolejce pokonała w Białymstoku Słoneczny Stok 3:1. Bohaterem meczu został bramkarz Pogoni'04 Daniel Szklarz.

Szklarz nominalnie jest rezerwowym golkiperem szczecinian, ale w poprzednim meczu z AZS Gdańsk czerwoną kartkę zobaczył podstawowy bramkarz Pogoni, Łukasz Koszmider. Tym samym dostał karę jednego spotkania i w Białymstoku od pierwszej minuty musiał bronić Szklarz. Robił to bardzo dobrze, a w 14 minucie sam strzelił gola – wykorzystał, że golkiper Słonecznego Stoku włączył się w akcję gospodarzy i oddał strzał. Szklarz szybko złapał piłkę i uderzeniem przez całe boisko do pustej bramki wyprowadził szczecinian na prowadzenie.
To był kluczowy moment spotkania, gdyż potem goście skutecznie się bronili. A na 12 sekund przed końcem z przedłużonego rzutu karnego strzelili jeszcze jednego gola.

Wicemistrz Polski Gatta Active Zduńska Wola pokonał 5:3 Clearex Chorzów. W dniu meczu 35. urodziny kończył piłkarz Gatty, były reprezentant Polski, Daniel Krawczyk. I to on w 10 minucie strzelił pierwszego gola.

Dużo emocji było w starciu Piasta Gliwice z Solnym Miastem Wieliczka. Futsaliści z Wieliczki prowadzili 2:0, ale gliwiczanie w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 3:2.