Aguero wykopał Brazylię

2008-08-19 20:44

Dwie bramki pomocnika Atletico Madryt wybiły Brazylijczykom z głowy awans do finału turnieju piłkarskiego w Pekinie.

Reprezentanci „Canarinhos”, mimo obecności w składzie samego Ronaldinho, po raz kolejny muszą na później odłożyć marzenia o olimpijskim złocie. W meczu półfinałowym podopieczni Dungi gładko przegrali z odwiecznymi rywalami, Argentyńczykami 0:3.

Bohaterem spotkania został Sergio Aguero (20 l., na zdjęciu z prawej), który zdobył dwa gole (w 53. i 57. minucie). Trzeciego dorzucił weteran argentyńskiej kadry – Juan Roman Riquelme, który w 76. minucie z zimną krwią wykorzystał rzut karny. Brazylijczycy mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak w 81. minucie czerwoną kartkę otrzymał Lucas.

W finale Argentyna zagra z Nigerią, która rozbiła Belgów 4:1. Będzie to rewanż za spotkanie sprzed 12 lat. Wówczas na olimpiadzie w Atlancie 3:2 wygrali Nigeryjczycy.