Boks i ciężary skreślone z programu igrzysk?! Decyzja wkrótce

2021-10-28 14:04
 Naomi Osaka: Kim jest kobieta, która zapaliła znicz olimpijski?
Autor: Twitter/Tokyo2021 Znicz olimpijski

Władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zastanawiają się coraz poważniej nad obecnością podnoszenia ciężarów i boksu w igrzyskach. I jak się okazuje, może dojść do skreślenia tych dyscyplin już z programu najbliższych zmagań w Paryżu w 2024 roku!

– MKOl najszybciej jak to możliwe podejmie decyzję w sprawie obecności podnoszenia ciężarów i boksu w program igrzysk 2024 roku w Paryżu – zapowiedział przewodniczący tej organizacji Thomas Bach. – Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, ponieważ w tych dwóch federacjach występują problemy z dobrym zarządzaniem i dlatego obecnie uważnie monitorujemy sytuację. Decyzję w tej sprawie - uwzględniając przede wszystkim interes sportowców - podejmiemy tak szybko, jak to będzie możliwe – powiedział Bach francuskiemu dziennikowi sportowemu „L’Equipe”. Przypomnijmy, że igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się między 26 lipca a 11 sierpnia 2024 r.

Jan Błachowicz o rywalu na UFC 267: Jest jak zombie? To walnę go w głowę

Wokół obu dyscyplin sporo jest niejasności oraz zarzutów dotyczących korupcji czy dopingu i już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje, że ich miejsce w programie olimpijskim jest zagrożone. We wrześniu niezależna komisja kierowana przez kanadyjskiego prawnika Richarda McLarena w raporcie - opracowanym na zlecenie Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (AIBA) - wykazała, że przy walkach w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku dochodziło do manipulacji z udziałem sędziów. „Wśród arbitrów panowała atmosfera strachu, zastraszania i posłuszeństwa” – oceniono.

Piotr Żyła powtórzy złoto z MŚ na igrzyskach! Oto medalowa prognoza na Pekin 2022

Z kolei w przypadku podnoszenia ciężarów od lat największym problemem jest doping i jego tuszowanie, również przez najważniejszych działaczy federacji (IWF). Bach jeszcze przed igrzyskami w Tokio wspominał, że ta organizacja potrzebuje „zmian kulturowych i całkowitej zmiany sposobu zarządzania”.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze