Piotr Żyła powtórzy złoto z MŚ na igrzyskach! Oto medalowa prognoza na Pekin 2022

2021-10-28 9:52
Igrzyska olimpijskie, zimowe igrzyska, ZIO, Pekin 2022, medale
Autor: Olympics.org Tak wyglądają medale zimowych igrzysk olimpijskich 2022 w Pekinie

Bardzo pozytywnie brzmią prognozy medalowe reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie 2022. Dokładnie 100 dni przed rozpoczęciem imprezy w Chinach znany ośrodek badawczy Gracenote-Nielsen przedstawił swoje przewidywania. Jeśli typy sportowych analityków znajdą potwierdzenie w praktyce, Biało-Czerwoni zaliczą najlepszy występ od 8 lat.

W XXI wieku Polacy zdobyli w igrzyskach zimowych 18 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Najbardziej medalodajne były igrzyska w Vancouver (6 krążków) i w Soczi (6, w tym aż 4 złote). W poprzednich zmaganiach olimpijskich w Pjongczangu (2018) reprezentanci Polski już tak nie błyszczeli, przywieźli z Korei Płd. zaledwie dwie medalowe zdobycze: złoto Kamila Stocha i brąz drużyny skoczków. Olimpijski występ naszej reprezentacji w Pekinie w lutym 2022 roku ma być – zdaniem firmy badawczej Gracenote – bardziej udany. Polacy wedle tych prognoz mają wywalczyć 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Dałoby to naszej ekipie 17. pozycję w klasyfikacji medalowej. Na jej czele Gracenote umieszcza Norwegię (44 medale: 22 zł – 13 sr – 9 br), przed Rosją (38: 14 – 11 – 13) i Niemcami (27: 11 – 11 – 5).

Agencja antydopingowa zawiadamiała sportowców o... niezapowiedzianych kontrolach

Od mistrza olimpijskiego do prezesa związku sportowego Nowy skok Leszka Blanika

Kto ma zabłysnąć w polskiej drużynie w trakcie igrzysk Pekin 2022? Według analityków, w głównych rolach wystąpią nasi skoczkowie narciarscy. Nie może dziwić, że za olimpijczyka numer jeden w kadrze Biało-czerwonych uważa się aktualnego mistrza świata. Piotr Żyła, według przewidywań statystyków, powtórzy tegoroczny sukces z Oberstdorfu na olimpijskiej skoczni normalnej. Co więcej, podium tej konkurencji ma być mocno polskie, bo na trzecim miejscu Gracenote typuje Dawida Kubackiego. Brązowy medal miałby zdobyć także trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch – tyle że na obiekcie dużym. Wysoko stoją również akcje naszej drużyny skoczków, której prognozuje się trzecią lokatę.

Złote Kolce dla młociarzy. Dziesiąty laur Anity Włodarczyk

Skoczkowie mieliby więc wrócić do kraju z Pekinu z czterema krążkami. Z kolei piąty medal przypadłby, zdaniem analityków, naszej gwieździe short-tracku, Natalii Maliszewskiej. Łyżwiarka szybka Juvenii Białystok, która rozpoczęła sezon 2021/22 od wygrania próby przedolimpijskiej podczas PŚ w Pekinie, typowana jest do drugiego miejsca w olimpijskim biegu na 500 m.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze