Gol, bramka, piłka nożna

Autor: Eastnews

Bramkarz ADO Den Haag strzałem PIĘTKĄ ratuje remis z PSV Eindhoven [WIDEO]

2015-08-12 12:29

ADO Den Haag zremisowało z PSV Eindhoven 2:2 w 1. kolejce Eredivisie. Bohaterem spotkania został bramkarz gospodarzy, który w ostatniej akcji meczu wbiegł w pole karne gości i strzelił gola piętą, dzięki czemu zawodnicy z Hagi uratowali punkt na wagę remisu. - Nie wiem co się stało, to był po prostu instykt - powiedział zadowolony po meczu Martin Hansen.

O tym meczu na pewno będzie się mówiło jeszcze długo w Holandii. W 1. kolejce Erdevisie ADO Den Haag podejmowało na własnym stadionie mistrza kraju, PSV Eindhoven. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Mahera. Wprawdzie dwie minuty później do wyrównania doprowadził Albert wykorzystując rzut karny, ale w 62. minucie de Jong wyprowadził na prowadzenie mistrzów Holandii.

Jednak to, co wydarzyło się w 95. minucie przeszło najśmielsze oczekiwania gospodarzy oraz ich kibiców. ADO miało rzut wolny z prawej strony boiska. W pole karne ruszył nawet bramkarz Den Haag i jak się później okazało, to on doprowadził do remisu zostając bohaterem meczu. Wyskoczył do piłki i piętką skierował piłkę do bramki.