Copa America jednak zostanie odwołane?! Gigantyczne problemy na ostatniej prostej

2021-06-04 20:33
Leo Messi
Autor: East News Leo Messi

Podobnie jak mistrzostwa Europy, już w przyszłym tygodniu ma ruszyć najważniejszy turnej w Ameryce Południowej - Copa America. Na raptem kilka dni przed rozpoczęciem czempionatu pojawiły się jednak gigantyczne problemy. Obecnie wszystko stoi na głowie i nie wiadomo, czy turniej ostatecznie dojdzie do skutku. Kluczowe muszą okazać się już najbliższe dni, ale przeciwni imprezie mają być sami piłkarze.

Zmiana gospodarza

Chaos - tak jednym słowem można opisać to, co aktualnie odbywa się w piłkarskiej Ameryce Południowej. Dość powiedzieć, że organizacji imprezy podejmuje się już trzeci kraj, a dodatkowo najnowsza zmiana gospodarza doszła do skutku praktycznie za pięć dwunasta względem turnieju. Najpierw z powodu różnych problemów wycofała się Kolumbia, następnie "pas" powiedziała także Argentyna, która początkowo przejęła pałeczkę od Kolumbijczyków. Powód? Nieopanowana sytuacja w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Żona Łukasza Skorupskiego, Matilde Rossi, przeżyła dramat!

Bunt piłkarzy?

Tym bardziej dziwi fakt, że w takiej sytuacji zaoferowała się Brazylia. To właśnie w Kraju Kawy panuje największy problem związany z COVID-19 na całym południowoamerykańskim kontynencie. Tam odnotowuje się największe liczby dziennych zakażeń, a sytuacja jest zdecydowanie nie do pozazdroszczenia. Mimo to władze uznały, że będą w stanie sprostać wymogom niesionym przez organizację Copa America 2021. Nie wzięły jednak pod uwagę zdania samych piłkarzy, które może mieć w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Słowa Jakuba Świerczoka chwycą za serce nawet największych twardzieli. Wzruszający moment na konferencji prasowej przed Euro 2021 [WIDEO]

Decyzja wkrótce

Na konferencji prasowej nie pojawił się kapitan reprezentacji Brazylii, Casemiro. Media uważają, że absencja ta nie była przypadkowa. Brazylijscy piłkarze obawiają się zarówno o swoje zdrowie, jak i ogólną sytuację ojczyzny. Chcą zbojkotować turniej, a wcześniej krytycznie o całej imprezie wypowiadali się także m.in. Sergio Aguero z Argentyny czy Luis Suarez z Urugwaju. Oficjalnie stanowisko piłkarzy powinniśmy poznać w najblższym czasie. Rozegranie Copa America 2021 stanęło jednak pod gigantycznym znakiem zapytania.

Raport z Opalenicy. Pierwszy taki trening Paulo Sousy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze