2005-11-17 18:02

Expressem

Tenis

Bez Przysiężnego

W 1/8 finału challengera ATP (pula nagród 50 tys. dol.), rozgrywanego w Helsinkach, odpadł Michał Przysiężny (21 l.). Polak skreczował (przy stanie 7:6, 4:6, 3:5) w meczu z Austriakiem Stefanem Koubkiem. W pierwszej rundzie nasz tenisista uporał się ze Szwedem Jakubem Adaktussonem. Wcześniej pokonał Amerykanina Chrisa Drake'a, Słowaka Lukasa Lacko i Mariusza Fyrstenberga (w meczu o awans do turnieju głównego).

Szokujący drugi set

Roger Federer (24 l.) awansował z pierwszego miejsca w grupie do półfinału turnieju Masters Cup w Szanghaju. Szwajcar wygrał wszystkie trzy mecze, ale w każdym z nich przegrywał jednego seta. Wczoraj też dał "ugrać" jedną partię Guillermo Corii z Argentyny. Co ciekawe, Argentyńczyk wygrał aż 6:1! Tak łatwo Federer nie oddał jeszcze seta żadnemu rywalowi w tym roku.

W decydującej partii nie było jednak wątpliwości, kto jest lepszy. Lider rankingu wygrał 6:2 i zarobił kolejne 120 tysięcy dolarów.

Najdek siódmy

Reprezentacja Polski wróci bez medalu z mistrzostw świata w Katarze. Ostatni startujący Polak - Paweł Najdek (kategoria wagowa +105 kg), zajął dopiero siódme miejsce. Polak podniósł w dwuboju 425 kg (187+238). Do zwycięzcy - Irańczyka Hosseina Rezazadeha, stracił aż 36 kilogramów.