FIFA

i

Autor: East News

FIFA opóźniła wybranie gospodarza mundialu w 2026 roku

2015-06-10 22:21

FIFA pogrążona jest w głębokim kryzysie. Po wybuchu afery korupcyjnej w światowej federacji piłkarskiej z funkcji prezydenta zrezygnował Sepp Blatter, choć kilka dni wcześniej po raz kolejny wygrał wybory. Kolejni działacze trafiają w ręce policji, a w organizacji panuje coraz większy chaos. Cierpią na tym także ubiegający się o organizację mundialu w 2026 roku. Poinformowano, że decyzja o gospodarzu imprezy zostanie podana później niż planowano.

Dopiero w 2017 roku dowiemy się, kto zostanie gospodarzem mundialu 2026. Jak na razie procedura wyboru została wstrzymana, ponieważ w FIFA toczy się śledztwo w sprawie korupcji w tej organizacji.

- W wyniku zaistniałej sytuacji, myślę, że nonsensem byłoby rozpoczynanie procesu wyboru. Wstrzymamy się z tym – powiedział sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke podczas konferencji prasowej w Samarze.

Zobacz: Sepp Blatter szybko nie odejdzie! Kiedy poznamy jego następce? [WIDEO]

W wyniku działań amerykańskiej prokuratury cztery dni po wyborach do dymisji podał się Sepp Blatter, który według informacji BBC ma sprawować urząd do 16 grudnia. Wtedy mamy poznac następce skompromitowanego Szwajcara.

W trakcie spotkania z dziennikarzami poinormował również, że mundial w Rosji nie jest zagrożony i przy wyborze tego gospodarza nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze