Zenek Martyniuk

i

Autor: Paweł Kicowski/SuperExpress Zenek Martyniuk

Gdy Zenek Martyniuk zobaczył to wideo, łza mogła zakręcić mu się w oku. Zabawa w szatni nie miała końca

2021-07-22 7:37

Jeśli mielibyśmy wymienić duży polski "towar eksportowy" to na pewno byłaby to muzyka disco polo. Ten gatunek prawdopodobnie w żadnym innym kraju nie jest tak popularny jak nad Wisłą. Okazuje się, że dzięki młodzieżowemu reprezentantowi Polski disco polo zagościło również w szatni francuskiego zespołu. Zenek Martyniuk z tego powodu jest zachwycony, bo jego piosenka przypadła do gustu kolejnym osobom.

Coraz większa liczba młodych zawodników decyduje się na szybki wyjazd z PKO Ekstraklasy. Jednym z takich piłkarzy jest Karol Fila, który ostatnie lata spędził w Lechii Gdańsk. Teraz swoich sił spróbuje w zdecydowanie silniejszej lidze. Niedawno ogłoszono jego transfer do Strasbourga. Zespół z tego miasta występuje we francuskiej Ligue 1.

Katastrofalne wiadomości o Bartoszu Kapustce. Czesław Michniewicz mówi o najgorszym scenariuszu

Piosenka Zenka Martyniuka hitem w piłkarskiej szatni. Jest nagranie

Przed Filą na pewno duże wyzwanie, bo jeśli sprawdzi się w tym klubie, może zostać zauważony przez zdecydowanie mocniejsze drużyny. Na razie jednak Polak musiał "wkupić się" w łaski szatni. Tradycją jest, że nowi zawodnicy przechodzą chrzest, który polega na wykonaniu jakiegoś zadania. Fila zdecydował się na wykonanie doskonale znanej piosenki w Polsce.

Tak może wyglądać zakończenie kariery Szpakowskiego! Wielka ceremonia. Dyrektor TVP Sport ujawnia

A chodzi konkretnie o utwór Zenka Martyniuka pt. "Przez twe oczy zielone". Na klubowym Twitterze pojawiło się nagranie z tego momentu i widać, że piłkarze francuskiego zespołu świetnie się bawili. Dumny z takiego obrotu spraw mógł być na pewno sam Martyniuk. Potwierdził to w rozmowie z portalem SportoweFakty WP.

Hit Zenka Martyniuka znów przebojem wśród piłkarzy

- Widać, że się podobało. Zresztą musiało się podobać, to jest skoczny rytm - powiedział Martyniuk cytowany przez portal. Artysta zauważył jednocześnie, że to kolejny raz, gdy ta piosenka staje się hitem wśród piłkarzy.

- To znaczy, że wśród piłkarzy jest bardzo popularna. Zresztą nie tylko w tym środowisku. Ale po tym, jak promował ją Kamil Grosicki, tym bardziej. Po strzelonych bramkach w Białymstoku na Jagiellonii puszczano piosenkę z tekstem "Przez twe bramki brameczki strzelone oszalałem" - zauważył jeden z najpopularniejszych wykonawców disco polo w Polsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze