Dariusz Szpakowski

i

Autor: SE Dariusz Szpakowski

Tak może wyglądać zakończenie kariery Szpakowskiego! Wielka ceremonia. Dyrektor TVP Sport ujawnia

2021-07-21 18:12

Choć Dariusz Szpakowski miał skomentować finał Euro 2020, tak się w końcu nie stało. Legendarny komentator nie zasiadł na Wembley za mikrofonem podczas meczu Anglia - Włochy. W całym kraju wybuchła burza na temat potraktowania legendy. Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl zabrał głos w tej sprawie. Wytłumaczył powody decyzji i opowiedział, jak może wyglądać zakończenie kariery Szpakowskiego.

Ruszają Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020! W ich trakcie kibice usłyszą dobrze znany głos. Dariusz Szpakowski zasiądzie za mikrofonem, by komentować zawody wioślarstwa i kajakarstwa. Wcześniej doszło do niemałego zamieszania z jego udziałem. Wszystko z powodu odsunięcia go od komentowania finału Euro 2020. W sieci wybuchła burza, a sprawę na łamach portalu SportoweFakty.wp.pl komentował sam dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Więcej dowiecie się z linku poniżej! Jak natomiast Szkolnikowski zapatruje się na zakończenie kariery Szpakowskiego?

NIE PRZEGAP! Ujawniono prawdę o zamieszaniu z Dariuszem Szpakowskim. To wiele zmienia, dyrektor TVP niczego nie ukrywa

Tak będzie wyglądało zakończenie kariery Dariusza Szpakowskiego?

Dyrektor TVP Sport opowiedział o tym, jak wyobraża sobie pożegnanie Dariusza Szpakowskiego. Nie ukrywał, że w jego wizji pojawiła się bardzo pompatyczna wizja. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że po tylu latach zasług dla sportu na to zwyczajnie sobie zapracował.

- Mój plan jest taki, żeby dostał pożegnanie takie, na jakie zasłużył. Szpaler na Stadionie Narodowym podczas meczu Polski z Anglią. A potem wyobrażam to sobie tak, że będzie uczestniczył jako ważny głos w debacie publicznej podczas turniejów, meczów kadry. Nie mamy zamiaru wypychać Dariusza Szpakowskiego z telewizji - przyznał Marek Szkolnikowski na łamach Sportowych Faktów.

Dariusz Szpakowski był wielokrotnie honorowany. Dowiedz się z galerii poniżej, jakie ma odznaczenia!

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego

Dariusz Szpakowski - kim jest?

Dariusz Szpakowski to legenda polskiego dziennikarstwa. Od 1976 roku do dziś relacjonuje najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie. Komentował setki wydarzeń podczas mistrzostw świata czy Europy w piłce nożnej, Igrzysk Olimpijskich czy Ligi Mistrzów. Jego głos kojarzą wszyscy fani sportu.

Sonda
Czy głos Szpakowskiego powinien nadal towarzyszyć graczom FIFA 22?
Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze