Grali jak w transie

2008-08-18 4:00

Piłkarze ręczni odprawili Chorwację i myślą już o ćwierćfinale.

Mistrzowie olimpijscy na kolanach! Polscy piłkarze ręczni w świetnym stylu wygrali z Chorwatami 27:24.

Trener Bogdan Wenta (47 l.) podszedł do tego niewątpliwego sukcesu biało-czerwonych z pełnym spokojem. Jak do kolejnego dobrze wykonanego zadania.

- Zwycięstwo tak naprawdę jeszcze nam nic nie daje, myślimy już o ćwierćfinale - mówi nasz szkoleniowiec. - Musieliśmy poczuć siłę po słabszym meczu z Brazylią.

Chorwaci na początku mieli niewielką przewagę. Potem obrona polskiej drużyny zaczęła pracować jak trzeba i nawet grając w przewadze obrońcy złota z Aten nie mieli wiele do powiedzenia.

Wenta zrobił przed meczem kilka zmian, które okazały się trafione. Bartłomiej Jaszka (25 l.) udanie zastąpił słabiej dysponowanego Grzegorza Tkaczyka (28 l.), a w bramce zamiast Sławomira Szmala (30 l.) od pierwszego gwizdka pojawił się Marcin Wichary (28 l.). Kilka jego akcji było najwyższej próby. Nasz golkiper potrafił wyskoczyć z pola bramkowego i przechwytywać podania blisko połowy parkietu!

Polacy wpadli w trans, gdy rywal wygrywał 20:18. Wichary bronił jak natchniony, a jego koledzy w polu zdobyli cztery bramki z rzędu! Wicemistrzowie świata opanowali wielkie nerwy w ostatnich minutach i pewnie triumfowali.

- Dobrze, że umieliśmy się pozbierać po Brazylii - cieszy się jak zwykle skuteczny (5 goli) prawoskrzydłowy Mariusz Jurasik (32 l.). Z kolei selekcjoner zdecydowanie wolał mówić o przyszłości.

- Nie ma znaczenia, z kim zagramy w środę w ćwierćfinale, ale szykujemy się do tego meczu od wielu miesięcy. To wtedy musimy pokazać, na co nas stać - podkreśla Wenta.

Wcześniej, bo już dziś, Polaków czeka ostatni mecz grupowy z niepokonaną Francją.

Polska - Chorwacja 27:24 (13:12)
Polska: Wichary, Szmal - Jaszka 3, K. Lijewski 3, Jachlewski 1, Bielecki, B. Jurecki 3, Jurasik 5, M. Jurecki 2, Tłuczyński 7, M. Lijewski 3