Marcin Lewandowski

Autor: Piotr Kowalczyk

HME w Pradze: Marcin Lewandowski zdobył złoty medal na 800 metrów! Srebrna Angelika Cichocka [WIDEO]

2015-03-08 20:05

Mamy złoto! Marcin Lewandowski wygrał bieg na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze! Polak zdecydowanie pokonał Irlandczyka Marka Englisha oraz Holendra Thijmena Kupersa i dał naszej reprezentacji czwarty medal na tegorocznej imprezie. Srebrny medal zdobyła też Angelika Cichocka!

Lewandowski potwierdził swoją wielkość. Nie to, że wygrał. To się zdarza. Czasem przypadkowo. Polak zaimponował czymś zupełnie innym. Już przed zawodami zapowiadał złoto i w trakcie biegu tylko swoje zamiary potwierdził.

Trzy brązowe medale Polaków w Pradze!

Kontrolował wydarzenia od pierwszego metra. Puścił przodem Szweda Andreasa Almgrena i poczekał spokojnie na końcowe okrążenie. A na nim po prostu włączył wyższy bieg i uciekł reszcie stawki. Na metę wpadł niezagrożony. Drugi na mecie Mark English stracił do biało-czerwonego prawie sekundę.

Chwilę potem srebrny medal na 1500 metrów zdobyła Angelika Cichocka. Polka szybko ruszyła do przodu i poza jej zasięgiem okazała się tylko najszybsza w tym roku Sifan Hassan. Holenderka od pierwszych metrów biegła w innym tempie i samotnie wpadła na metę. Sporo pecha miały natomiast: Renata Pliś i Katarzyna Broniatowska. Pierwsza nie wytrzymała tempa i na ostatnim okrążeniu odpadła z walki o podium, a drugiej marzenia o sukcesie dopiero na ostatniej prostej wybiła z głowy Włoszka Federica Del Buono.

Dla Polaków to czwarty i piąty medal w Pradze. W sobotę brązowe zdobyli: Kamila Lićwinko, Piotr Lisek oraz Rafał Omelko. Niestety - do pełni szczęścia zabrakło w finale 800 metrów Adama Kszczota. Drugi nasz wybitny średniodystansowiec nie wystartował na HME z powodu choroby.