Igrzyska Olimpijskie

i

Autor: AP PHOTO/LEO CORREA Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Tokio 2020 zostaną PRZEŁOŻONE! Członek MKOl: Ta decyzja została już podjęta

2020-03-23 20:16

Igrzyska Tokio 2020 zostaną na pewno przełożone. Tak twierdzi Dick Pound, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który pracuje intensywnie nad ustaleniem nowego terminarza tej wielkiej imprezy. - Decyzja o przełożeniu igrzysk już została podjęta - zdradził Pound amerykańskiemu portalowi USA Today. Kiedy odbędą się igrzyska Tokio 2020. Czy jeszcze w tym roku, czy już w następnym?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił w niedzielę, że daje sobie cztery tygodnie czasu na przeanalizowanie dokładnie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i ewentualną decyzję o zmianie terminu igrzysk Tokio 2020. Jednak ta już została podjęta. Tak przynajmniej twierdzi Dick Pound. Długoletni członek MKOl w rozmowie z USA Today zdradził, że nie ma już szans na to, żeby impreza odbyła się na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. - Na podstawie informacji, które MKOl teraz posiada, decyzja o przeniesieniu igrzysk została już podjęta - powiedział Pound w rozmowie telefonicznej za amerykańskim serwisem. - Nie wiadomo jeszcze, kiedy impreza miałaby się odbyć, ale nie zacznie się 24 lipca, tyle wiem na pewno - dodał Kanadyjczyk.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 oficjalnie PRZEŁOŻONE!

Dick Pound to jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Jego zdaniem MKOl wkrótce poinformuje o swoich kluczowych decyzjach. Potrzebuje jednak czasu, żeby dokładnie zaplanować przesunięcie igrzysk. To bowiem ogromne i skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. - Wszystko będzie przebiegać etap po etapie. Najpierw przełożymy igrzyska, a potem zaczniemy zajmować się wszystkimi konsekwencjami tej decyzji, a te będą ogromne - dodał Pound.

Kanada zapowiada igrzysk Tokio 2020! Nie wyśle sportowców, jeżeli...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze