Autor: Paweł Skraba Katarzyna Wasick

ME w Rzymie

Katarzyna Wasick zdobywa srebro na ME w Rzymie! Kolejny medal dla Polski

2022-08-16 19:05

W Rzymie trwają mistrzostwa Europy w pływaniu i Polacy mogą pochwalić się właśnie drugim medalem tej imprezy. Katarzyna Wasick zdobyła srebro na 50 metrów stylem dowolnym. Tym samym powtórzyła sukces sprzed roku, gdy srebro zdobyła Budapeszcie.

Katarzyna Wasick czasem 24,20 zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym w pływackich mistrzostwach Europy w Rzymie. Wygrała rekordzistka świata, Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,91, a trzecia była Holenderka Valerie van Roon - 24,64.

Kolejny medal dla Polski w Monachium! Urszula Łoś srebrna w kierinie

Wasick to zdecydowanie najlepsza polska pływaczka w ostatnich latach, ale Sjoestroem to absolutna światowa gwiazda. Tak, jak podczas czerwcowych mistrzostw globu w Budapeszcie Polka we wtorek musiała uznać wyższość utytułowanej Szwedki. Wasick srebro mistrzostw Europy zdobyła także rok temu, w stolicy Węgier.

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Sjoestroem ma natomiast w dorobku m.in. cztery medale igrzysk olimpijskich, w tym złoty z Rio de Janeiro (2016) na 100 m st. motylkowym. Na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata stawała dziesięciokrotnie, a w ME najlepsza była już 16 razy. W Rzymie wcześniej triumfowała na 50 m stylem motylkowym.

To drugi medal biało-czerwonych w tej imprezie. W niedzielę brąz na 100 m stylem motylkowym wywalczył Jakub Majerski.

Mistrzyni Europy Aleksandra Mirosław wspina się jak kobieta pająk. Jej bohaterem jest Batman

Kilka minut przed startem Wasick, w finale 200 m stylem motylkowym wystąpił Krzysztof Chmielewski. Czas 1.56,43 dał mu ósme miejsce. Zwyciężył Węgier Kristof Milak - 1.52,01. Drugi był jego rodak Richard Marton - 1.54,78, a trzeci Włoch Alberto Razzetti - 1.55,01.