Urszula Łoś

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN Urszula Łoś

Sukces w kolarstwie

Kolejny medal dla Polski w Monachium! Urszula Łoś srebrna w keirinie

2022-08-16 18:48

Mistrzostwa Europejskie w Monachium przynoszą wiele emocji dla polskich fanów. Rywalizacja w niemieckim mieście toczy się w kilku dyscyplinach – m.in. kolarstwie torowym i to właśnie tam kolejny medal trafił na konto Polski. Urszula Łoś sięgnęła po srebro w kierinie, ulegając tylko przedstawicielce gospodarzy Lei Sophie Friedrich.

Urszula Łoś wywalczyła we wtorek w Monachium srebrny medal kolarskich mistrzostw Europy na torze w konkurencji keirin. Mistrzynią kontynentu została Niemka Lea Sophie Friedrich, a brąz zdobyła Olena Starikowa z Ukrainy.

Mistrzyni Europy Aleksandra Mirosław wspina się jak kobieta pająk. Jej bohaterem jest Batman

Polka, która już w pierwszej rundzie i półfinale prezentowała znakomitą dyspozycję, wylosowała prowadzenie na trzech pierwszych rundach. Miała więc najgroźnejsze rywalki za plecami i musiała odpierać ich ataki. Dwa okrążenia przed końcem wyprzedziła ją aktualna mistrzyni świata Friedrich.

Polacy zdominowali wspinaczkę! Mamy cztery kolejne medale na ME w Monachium

Łoś utrzymywała się na medalowej pozycji przez cały dystans, trzymając się blisko Niemki i odpierając ataki doświadczonej Francuzki Mathilde Gros. Ta jednak osłabła na ostatniej rundzie i Łoś niezagrożona finiszowała na drugiej pozycji. Na trzecie miejsce w ostatniej chwili przesunęła się Starikowa.

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1
Najnowsze