Klęska Japonii na Greenpoincie

2014-11-28 17:57

Polonia NY – Japan FC 7-0 (1-0)Pierwsza połowa to napór drużyny Polonii na Japończyków, ale wiele z niego nie wynikło. Jedyną bramkę w pierwszej połowie strzelił Marcin Kułak po dokładnym zagraniu z lewej strony od Łukasza Jagodzińskiego.

W przerwie meczu cennych rad udzielił piłkarzom prezes Michał Siwiec. Jak się później okazało były one niezwykle skuteczne. W 55. minucie Łukasz Poduszczak huknął jak z armaty z około 30 metrów, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Piłka wylądowała tuż pod poprzeczką.

Kilka minut później, Damian Janicki ładnie podał do Yapiego i ten z około 16 metrów umieścił piłkę w siatce. Bardzo ładną indywidualną akcje w 66. minucie przeprowadził Łukasz Bieleń. Ograł kilku zawodników, celnie podając do Tomasza Grocha, który oddał strzał z około 22 metrów posyłając piłkę obok bezradnego bramkarza Japończyków. Jak po meczu Tomasz powiedział, była to jego urodzinowa bramka. Na 5-0 podwyższył Radek Kucharski po indywidualnej akcji. W 83. minucie Hermann Momo ładnym plasowanym strzałem z około 16 metrów podwyższył wynik na 6-0, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, Radek Kucharski dobił Japończyków ustalając wynik meczu.

Bardzo dobrze w tym meczu zagrała defensywa biało - czerwonych, co było widać po bramkarzu Dawidzie Ditrichu, który w tym meczu zafundował sobie małą drzemkę. Po meczu piłkarze świętowali urodziny Tomka Grocha, a dzień przed meczem urodziny obchodził  29-latek, Rafał Stefek. Władze zespołu życzą jubilatom Sto Lat!

Bramki dla Polonii: Marcin Kułak, Łukasz Poduszczak, Innocent Ama Yapi, Tomasz Groch, Radosław Kucharski 2x, Hermann Momo

Skład Polonii: Dawid Ditrich, Łukasz Bieleń, Łukasz Poduszczak, Bartek Malinowski (Łysy), Waldemar Wolski, Radosław Kucharski, Marcin Kułak, Damian Janicki, Innocent Ama Yapi, Tomasz Groch, Łukasz Jagodziński; Wchodzili: Hermann Momo, Djonna Dorouwa

Zabrakło skuteczności
Polonia NY Reserve – Japan FC Reserve

Pierwsza połowa to lekka przewaga Japończyków, jednak do przerwy był wynik bezbramkowy. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze mając kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety, zabrakło skuteczności. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Mauricio Aguilera.

Skład Polonii: Piotr Wiercioch, Kevin Beteta, Eric Dalski, Łukasz Legierski, Eugen Mociornita, Mauricio Aguilera, Marcin Podbielski, Marek Rakowski, Krzysztof Słoma, Gustavo Leon, Jonathan Leon

Następny mecz to Puchar Stanowy (State Cup), który odbędzie się 7 grudnia. Więcej informacji o meczu zamieścimy na początku grudnia.