Lazio Roma

Autor: Jędrzej Smykowski

Lazio - Roma 0:0! Bez bramek w Derbach Rzymu!

2014-02-09 18:32

Lazio - Roma 0:0. Bezbramkowy remis padł w niedzielnych, w 142. Derbach Rzymu. Największymi zwycięzcami pojedynku rozegranego na Stadio Olimpico są: Napoli, Fiorentina oraz Juventus. Pierwsza dwójka wymienionych wygrała swoje spotkania i skróciła dystans do 'Giallorossich', a turyńczycy - po straconych w dramatycznych okolicznościach trzech punktach - szczęśliwie utrzymali dziewięciopunktową przewagę nad rzymianami.

Starcie na Stadio Olimpico od pierwszych minut układało się pod dyktando podopiecznych Rudiego Garcii. Rzymianie szybko przejęli rządy w środku pola, ale mimo kilku znakomitych sytuacji, ani razu nie udało im się pokonać pewnie interweniującego Berishę. Gracze Edoardo Reji próbowali akcji skrzydłami, ale o ile w pierwszych minutach ich centry powodowały zagrożenie w polu karnym Morgana De Sanctisa, o tyle z upływem minut celność oraz skuteczność dośrodkowań spadała.

>>>Niedzielny konkurs skoków narciarskich na żywo! Kibicuj Polakom wraz z Gwizdek24.pl!

Remis na Stadio Olimpico to spore rozczarowanie dla 'Giallorossich'. Tym bardziej, że w równolegle rozgrywanym spotkaniu liderujący Juventus zaledwie zremisował na wyjeździe z Hellas Werona 2:2. Goście w niecałe pół godziny uzyskali dwubramkowe prowadzenie (gole Teveza), ale z upływem minut ich przewaga topniała. Bramkę kontaktową dla gospodarzy uzyskał tuż po przerwie Luca Toni, a sensacja stała się faktem już w doliczonym czasie gry. Sprawcą sensacji: Juan Gomez Taleb.

W tabeli prowadzi Juventus, druga - z dziewięciopunktową stratą - jest Roma, a dalej Napoli i Fiorentina.