Fatih Terim

i

Autor: East News Fatih Terim

Legendarny trener zakażony koronawirusem. Jest w grupie ryzyka!

2020-03-23 21:48

Każdy kolejny dzień przynosi coraz gorsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Ta na razie nie chce się zatrzymać i na liście zakażonych znajdują się kolejne tysiące osób. Wirus z Chin jest niebezpieczny dla każdego, ale w grupie ryzyka są przede wszystkim starsze osoby. Dlatego wielu piłkarskich kibiców zaniepokoiło się na wieść o pozytywnym wyniku Fatiha Terima, legendarnego szkoleniowca z Turcji.

Ciężko znaleźć na mapie świata kraj, który nie został dotknięty pandemią koronawirusa. Przez długi czas małe liczby zakażonych odnotowywano w Turcji. To również w tym państwie do niedawna trwały jeszcze rozgrywki piłkarskie, jako jedyne z nielicznych na Starym Kontynencie. Jednak liczba chorych zaczęła rosnąć lawinowo i obecnie wynosi ponad półtora tysiąca.

Kamil Glik dotknięty skutkami pandemii koronawirusa. Straci duże pieniądze

Na liście zakażonych znalazł się również legendarny trener, Fatih Terim. 66-latek jest ikoną Galatasaray Stambuł, który prowadził kilkakrotnie. To właśnie z tą drużyną święcił największe triumfy z mistrzostwem Turcji na czele. Terim parokrotnie obejmował również funkcję selekcjonera reprezentacji kraju znad Bosforu. Jego największym sukcesem było doprowadzenie kadry do półfinału mistrzostw Europy w 2008 roku.

Messi bije na głowę Ronaldo. Argentyńczyk najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie

Terim musi teraz rozegrać inny, o wiele ważniejszy mecz. Turecki szkoleniowiec poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Ze względu na wiek znajduje się w grupie ryzyka. Terim przekazał, że czuje się dobrze. - Jestem w dobrych rękach w szpitalu. Nie martwcie się. Odezwę się tak szybko, jak to możliwe - napisał trener na Twitterze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze