Messi bije na głowę Ronaldo. Argentyńczyk najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie

2020-03-23 19:07 DaO
Leo Messi, FC Barcelona
Autor: AP Leo Messi

Pieniądze w piłce nożnej od kilku, a w zasadzie od wielu lat odgrywają jedną z najważniejszych ról. Zawodnicy co roku zarabiają coraz większe sumy, które przekraczają wyobrażenia wielu z nas. Najnowszy ranking "France Football" dotyczący najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie znów robi wrażenie pod względem kwot.

Transfery opiewające na kilkadziesiąt milionów euro, czy zarobi sięgające nawet 40 milionów już dawno przestały zaskakiwać kibiców piłki nożnej. Nie jest tajemnicą, że w kolejnych sezonach będziemy świadkami kolejnych rekordów finansowych. Postęp może zostać nieco zwolniony przez pandemię koronawirusa, na której kluby mogą stracić mnóstwo, ale prędzej czy później wszystko wróci do normalności.

Piłkarski gwiazdor rzucił żonę i wziął ekspresowy ślub z jej siostrzenicą. ZADZIWIAJĄCY powód

O tym, że w futbolu operuje się coraz większymi środkami można przekonać się na bazie rankingu, który publikuje "France Football". Dziennikarze z Francji ponownie zajrzeli do portfeli zawodników. Okazuje się, że najlepiej zarabiającym piłkarzem (umowa z klubem plus kontrakty reklamowe) na świecie jest Leo Messi. Gwiazda FC Barcelony zarabia rocznie 131 milionów euro.

Gwiazdor chory na koronawirusa ujawnił PRZERAŻAJĄCE fakty. "Niczego już nie czuję"

Drugi pod tym względem jest Cristiano Ronaldo, który inkasuje 118 mln euro. To o 5 mln więcej niż w zeszłym roku. Natomiast jeśli chodzi o trenerów, to najlepszymi zarobkami może pochwalić się szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Simeone. Według francuskich dziennikarzy zarabia 40,5 mln euro. To o ponad 10 mln więcej od drugiego Antonio Conte.

Najnowsze