Koronawirus: Piłkarze FC Barcelona podjęli arcyważną decyzje. Dzięki temu uratują klub?

2020-03-23 10:29 JWa
Lionel Messi, FC Barcelona
Autor: AP Lionel Messi

Koronawirus ma olbrzymi wpływ na świat sportu. Od kiedy w Europie zapanowała prawdziwa epidemia, zawieszono niemal wszystkie piłkarskie rozgrywki na Starym Kontynencie. Cierpią na tym również kluby, które nie mają żadnych wpływów z biletów, a lada dzień może okazać się także, że zmienione zostaną umowy telewizyjne. Z pomocą działaczom ruszyli piłkarze FC Barcelona. Lionel Messi i spółka postanowili zgodzić się na obniżki swoich kontraktów, by zapewnić płynność finansową "Dumie Katalonii".

Koronawirus w sporcie zebrał potężne żniwo. W ciągu zaledwie kilku dni odwołano w zasadzie wszystkie rozgrywki na Starym Kontynencie. Dwa tygodnie temu po raz ostatni na murawach zobaczyliśmy piłkarzy Primera Division. Sytuacja w Hiszpanii jest bardzo poważna. Z powodu koronawirusa zmarło tam już prawie 2 tysiące osób, a zaraziło się około 30 tysięcy obywateli. W tej sytuacji nikt nie myśli nawet o wznowieniu piłkarskich zmagań. W trudnej sytuacji znalazły się więc kluby, dla których wpływy z dnia meczowego były istotnym punktem w budżecie. FC Barcelona postanowiła o pomoc poprosić swoich piłkarzy.

Legendarny piłkarz Realu Madryt zmarł na koronawirusa. Sprawdź, kim był Lorenzo Sanz

Express Biedrzyckiej - Gość: Bartosz Arłukowicz

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Szacuje się, że pensje zawodników "Dumy Katalonii" stanowią nieco ponad 50% rocznego budżetu "Blaugrany". Prezydent Josep Maria Bartomeu poprosił więc o spotkanie z największymi gwiazdami. Na nim zaproponował obniżenie wynagrodzeń. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennik "Sport" wszyscy przybyli (Lionel Messi, Sergio Busquets, Sergi Roberto i Gerard Pique) zgodzili się na mniejsze gaże. Zaznaczono przy tym, że żaden dokument jeszcze nie został podpisany.

Przede wszystkim dlatego, że działacze Barcy czekają na ruch UEFA i innych największych klubów europejskich lig. Dopiero wtedy ustalone zostaną ewentualne szczegóły z gwiazdami z Camp Nou. Te doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i nie chcą robić pod górkę zespołowi, w którym się wychowali.

Polska wieś SKOMIELNA BIAŁA postawiona koło Paryża. Dlaczego FC Barcelona tak ją wyróżniła? -> PRZECZYTAJ TUTAJ

Tak koronawirus wpływa na sport:

Najnowsze