FC Barcelona postawiła Skomielną Białą obok Paryża. Co wyróżnia polską wieś?

2020-01-28 18:41 MD
Camp Nou
Autor: East News Kibice Barcelony

Oczy ze zdumienia musieli przecierać nie tylko polscy, ale i wszyscy inni kibice FC Barcelona, kiedy klub opublikował w swoich mediach społecznościowych grafikę z godziną rozpoczęcia pucharowego meczu z Leganes. Pośród takich metropolii jak Londyn i Paryż, uwzględniono także... małopolską wieś Skomielna Biała! O co chodzi?

Blaugrana należy do ścisłego grona największych klubów świata i musi dbać nie tylko o fanów mieszkających w sercu Katalonii na co dzień, ale także i o tych rozsianych po całym świecie. Nic więc dziwnego, że przed każdym spotkaniem klub publikuje w social mediach grafikę, na którą nanosi godzinę rozpoczęcia pojedynku w różnych miastach całego globu. Przed potyczką w ramach Pucharu Króla z Leganes, którą zaplanowano na czwartek, 30 stycznia, doszło jednak w tym aspekcie do wyjątkowo absurdalnego wydarzenia.

Pośród tak olbrzymich miast jak Paryż, Londyn, Stambuł czy Moskwa, mistrzowie Hiszpanii postanowili wyróżnić także i... Skomielną Białą! To wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, która liczy sobie niespełna trzy tysiące mieszkańców. Wydaje się niemożliwe, aby w jakikolwiek sposób powiązać ją z tak gigantyczną globalnie marką jak FC Barcelona i doprowadzić do takiego wyróżnienia. A jednak!

O co chodzi? Wszystko wzięło z akcji zorganizowanej przez polskich użytkowników Twittera. Barcelona napisała, że jeśli propozycja danej miejscowości uzyska wystarczająco dużą liczbę polubień, zostanie uwzględniona przy kolejnej rozpisce. Jeden z internautów wskazał na Skomielną Białą, inni natomiast okazali mu liczne wsparcie i w efekcie zrodziła się sytuacja tyleż zabawna, co po prostu absurdalna.

Starcie Barcelony z Leganes na Camp Nou będzie toczyło się o awans do ćwierćfinału Pucharu Króla.

Najnowsze