Finał Ligi Mistrzów i Ligi Europy oficjalnie PRZEŁOŻONE. UEFA nie podała nowych dat

2020-03-23 20:12
Puchar Ligi Mistrzów
Autor: East News

Koronawirus doszczętnie zniszczył piłkarski kalendarz w sezonie 2019/20. Ze względu na zatrzymanie się niemal wszystkich rozgrywek na Starym Kontynencie nieuniknione było przełożenie również rozgrywek międzynarodowych. Od kilku dni wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się Euro 2020. UEFA podjęła również decyzje dotyczącą finałów europejskich pucharów.

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa w Europie upłynęło już trochę czasu. Sytuacja dopiero niedawno zrobiła się dramatyczna i wiele wskazuje na to, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Nie było wątpliwości, że w takich warunkach, gdzie ludzie żyją w przerażeniu przed zakażeniem, mecze piłkarskie nie mogą się odbywać.

Kamil Glik dotknięty skutkami pandemii koronawirusa. Straci duże pieniądze

I tak jedna liga po drugiej zawieszała rozgrywki. Na razie nie wiadomo, czy w ogóle sezon uda się dograć, bo pandemia koronawirusa ma potrwać co najmniej kilka tygodni, a przez to zespoły nie wyrobią się przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek. Optymistyczny wariant przyjęła jednak UEFA. Choć Euro 2020 zostało przełożone na przyszły rok, to w planach jest dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Wyciekła SEKSTAŚMA koszykarskiej gwiazdy! Rozpaczliwy apel jego ukochanej [ZDJĘCIA]

Na razie wiadomo jedynie tyle, że finały obu rozgrywek nie odbędą się w pierwotnym terminie, o czym w poniedziałek poinformowała europejska centrala. Oficjalnych dat finału Champions League i Ligi Europy UEFA nie podała. Nieoficjalnie mówi się, że będą to 24 czerwca (LE) i 27 czerwca (LM), ale niewielu wierzy, że i wówczas uda się doprowadzić rozgrywki do końca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE