Anita Włodarczyk, Lekkoatletyczne ME w Helsinkach

Lekkoatletyczne ME. Anita Włodarczyk ze złotym medalem!

2012-07-01 20:44

Anita Włodarczyk wygrała finałowe zawody w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Helsinkach. Złoty medal Polce dał rzut na odległość 74,29 metra.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Słowaczka Martina Hrasnova (73,34 m), natomiast na trzecim miejscu zawody zakończyła Rosjanka Anna Bułgakowa (71,47 m).

Na złoty medal polskiej lekkoatletki na mistrzostwach Europy przyszło nam czekać dokładnie 30 lat. Ostatni triumf należał do Lucyny Langer, która na ME w Atenach wygrała wyścig przez płotki na dystansie 100 metrów.

Przeczytaj koniecznie: FINAŁ EURO 2012, HISZPANIA - WŁOCHY. Gianluigi Buffon: Przed turniejem nikt na nas nie stawiał

W Helsinkach nasi reprezentanci zdobyli łącznie cztery medale: trzy brązowe (Szymon Ziółkowski, sztafeta kobiet 4x100 metrów, Artur Noga) i jeden złoty.