LEKKOATLETYKA. Halowe ME. Złoto Kszczota, srebro Rogowskiej, brąz Broniatowskiej

2013-03-03 14:15

Bardzo dobre występy Polaków na halowych mistrzostwach Europy rozgrywanych w szwedzkim Goeteborgu. Anna Rogowska zdobyła srebro w skoku o tyczce, a Adam Kszczot - złoto w biegu na 800 metrów. Z kolei Katarzyna Broniatowska wywalczyła brąz na 1500 metrów.

Polski zawodnik uzyskał czas 1:48.69, wyprzedzając Kevina Lopeza z Hiszpanii (1:49.31) i Brytyjczyka Mukhtara Mohammeda (1:49.60).

Kszczot przez połowę dystansu biegł na ostatnim, szóstym miejscu. Jednak potem ruszył do przodu, wyprzedził wszystkich, a na ostatnich metrach będąc już pewnym złotego medalu, wyraźnie zwolnił.

Z kolei Rogowska przegrała złoty medal w emocjonującej dogrywce z Brytyjką Holy Bleasdale. Jednak i srebrny medal to bardzo miła niespodzianka.

Medal zdobyła też inna Polka – Katarzyna Broniatowska. Wywalczyła ona brąz w biegu na 1500 metrów.