Anita Włodarczyk, Rio 2016

i

Autor: East News

Letnie Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020. Kiedy ceremonia otwarcia?

2021-07-18 9:37

Przez najbliższe dwa tygodnie stolica Japonii gościć będzie już po raz drugi w historii najlepszych sportowców świata, w tym ponad 200 reprezentantów Polski, którzy staną do wyścigu po złoto. Wielkie święto sportu rozpocznie się już w najbliższy piątek.

Piotr Nowakowski: Kibice ładują nam baterie przed podróżą do Tokio

Na tę chwilę świat sportu musiał czekać aż pięć lat ze względu na wybuch pandemii w 2020 r., który opóźnił start Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio o dwanaście miesięcy. Tym większe emocje towarzyszyć będą kibicom w nadchodzących dniach, wraz z rozpoczęciem trwającej ponad dwa tygodnie sportowej rywalizacji walczyć o olimpijskie złoto będą tysiące najwybitniejszych sportowców z całego świata. Mierzyć się oni będą w 339 konkurencjach w ramach 37 dyscyplin, w tym po raz pierwszy w historii igrzysk w karate, skateboardingu, surfingu oraz wspinaczce sportowej. Pierwsze zmagania poprzedzi jednak tradycyjnie ceremonia otwarcia igrzysk, w trakcie której zaprezentują się biorący udział w wydarzeniu sportowcy, a której punktem kulminacyjnym będzie uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego.

Polacy w Tokio

Polskę w ramach tegorocznych igrzysk reprezentować będzie ponad 200 sportowców. Wśród nich nie zabraknie gwiazd lekkoatletyki, jak czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek oraz startująca w tej samej konkurencji Anita Włodarczyk, która ma już na swoim koncie dwa złote medale olimpijskie przywiezione z Londynu oraz Rio de Janeiro. Wielkie nadzieje polscy kibice pokładają również w młodej polskiej gwieździe w rzucie oszczepem Marii Andrejczyk, najlepszym polskim tyczkarzu Piotrze Lisku czy specjalizującej się w biegu na 400 m Justynie Święty-Ersetic. Wielkich emocje z pewnością dostarczą również występy naszych wybitnych tenisistów Igi Świątek i Huberta Hurkacza, którzy w ostatnich tygodniach zaprezentowali na korcie znakomitą formę.

Emisja w TV:

Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 - ceremonia otwarcia

piątek 12.55 TVP 1, TVP Sport

piątek 13.00 Eurosport 1

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze