Bradley Wiggins, Londyn 2012

Londyn 2012. Kolarstwo. Złoty Bradley Wiggins przechodzi do historii

2012-08-01 21:36

Bradley Wiggins wygrał w środę olimpijski wyścig na czas na dystansie 44 kilometrów. Złoty medal sprawił, że Brytyjczyk przeszedł do historii jako pierwszy kolarz, który w jednym roku triumfował w Tour de France i na igrzyskach olimpijskich.

Wiggins stał się także najbardziej utytyłowanym sportowcem w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma już 7 medali olilmpijskich, z czego aż cztery złote.

W środowym wyścigu srebrny medal zdobył Niemiec Tony Martin, zaś brąz przypadł rodakowi Wigginsa - Christopherowi Froome'owi.

Przeczytaj koniecznie: Londyn 2012. Kajakarstwo górskie. Polaczyk tuż za podium, 4. miejsce Polaka w finale K1

Jedyny Polak w stawce rywalizującej w londyńskim Hampton Court Palace, Maciej Bodnar zajął 25. miejsce.