Fijałek, Prudel, siatkówka plażowa

Autor: archiwum se.pl

LONDYN 2012. SIATKÓWKA PLAŻOWA. Fijałek i Prudel w ćwierćfinale

2012-08-03 15:00

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej. W pokonanym polu zostawili Szwajcarów Sebę Chevalliera i Saschę Heyera, wygrywając 21:18, 21:17.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Następnie za sprawą m.in udanych bloków Prudla zdobyliśmy pięć punktów z rzędu. Ostatecznie seta wygraliśmy. Na początku drugiego seta także szliśmy łeb w łeb, ale koniec końców - w dużej mierze ponownie dzięki Mariuszowi Prudlowi - zwiększyliśmy swoją punktową przewagę nad Szwajcarami. Przewagę zachowaliśmy do końca i po wygraniu seta mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Fijałek i Prudek mecz ćwierćfinałowy rozegrają w poniedziałek 6.08. Rywali w walce o awans do półfinału Polacy poznają dopiero w sobotę. Będą to Brazylijczycy Alison i Emanuel albo Niemcy Jonathan Erdmann i Kay Matysik.