Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

Autor: archiwum se.pl Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel

Londyn 2012. Siatkówka plażowa. Prudel i Fijałek w 1/8 finału

2012-08-02 4:00

Plan minimum zrealizowany. Spokojnie i bez problemów Mariusz Prudel (26 l.) i Grzegorz Fijałek (25 l.) zapewnili sobie sukces w ostatnim meczu grupowym turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych i awansowali do 1/8 finału.

Polski duet na koniec zmagań w grupie trafił na najsłabszych rywali - reprezentantów RPA Freedoma Chiyę i Granta Goldschmidta - i zwyciężył 2:0 (21:19, 21:13).

Polacy "nie mieli prawa" przegrać ze sklasyfikowanymi pod koniec pierwszej setki rankingu światowego przeciwnikami z Afryki Południowej, którzy do tej pory nie wygrali w imprezie nawet seta. A jednak w pierwszym secie Fijałka i Prudla dopadł lekki kryzys, gdy silnie zbudowany Chiya odbił kilka trudnych piłek w obronie, a potem zaskakiwał skutecznymi zagraniami nad siatką. Z 19:14 dla naszej pary zrobiło się niespodziewanie 19:19, ale za chwilę Prudel zaliczył dwie ważne akcje i uspokoił sytuację.

Jeszcze przez kilka minut drugiego seta południowoafrykańscy siatkarze czuli się mocni, ale faworyzowani biało-czerwoni zdominowali grę i bez trudności doprowadzili do zwycięstwa.

- Postaramy się wykorzystać każdą szansę na dobry wynik - zapowiada Prudel przed starciami w czołowej szesnastce turnieju.