Piłka nożna, Miro Surać, sędzia, Chorwacja

i

Autor: Facebook/NK Abeceda ZDC Miro Surać

Tragedia w świecie futbolu

Lubiany sędzia piłkarski nie żyje. Zasłabł w czasie meczu, miał tylko 26 lat

2023-01-23 12:12

To prawdziwy dramat, który rozegrał się na stadionie piłkarskim. W czasie spotkania nagle zasłabł sędzia i działacz Miro Surać. Rozpoczęto reanimację, ale chorwackiego arbitra nie udało się uratować. Miał zaledwie 26 lat. Cała futbolowa Chorwacja opłakuje tragedię.

Miro Surać urodził się 17 stycznia 1997 r. Jak pisze we wspomnieniu piłkarski klub NK Abeceda ZDC, był prawdziwym miłośnikiem sportu. Interesował się piłką nożną i futsalem, pełnił obowiązki delegata i sędziego oraz był sekretarzem w kilku klubach niższej klasy. Od najmłodszych lat rozwijał w sobie miłość do sportu. Pracował lub był w jakiś sposób powiązany z prawie wszystkimi klubami na terenie gminy Poličnik, począwszy od klubu piłkarskiego z rodzinnej Murvicy.

Radosław Majdan ujawnia najlepszego kandydata na selekcjonera. "Jego czas przyjdzie". Tak widzi przyszłość kadrowicza [WIDEO]

Całe życie marzył, aby jego miasto miało własne boisko do piłki nożnej, a swoimi pomysłami dzielił się z Anto Dokozą, prezesem klubu Alphabet, prywatnie jego ojcem chrzestnym. Doprowadził do budowy centrum sportowo-piłkarskiego w Murvicy. Ten ośrodek sportowy będzie teraz nosił jego imię.

Cezary Kulesza zszokował wszystkich wyborami nowego selekcjonera. Czegoś takiego jeszcze nie było, niewiarygodne wieści

Jego podróż skończyła się zbyt szybko. Skończył ją tam, gdzie zaczynał jako marzyciel, w świątyni futbolu. Los tak chciał, że Bóg potrzebował jeszcze jednego anioła, którego powołał do pomocy w niebie. Zostawił nam skamieniałe serca i pustą duszę, ale także tlący się płomień w głębi nas. To płomień, który zawsze będzie płonął, dopóki żyjemy i pracujemy. Postać i dzieło Miro Suracia będą zawsze wśród nas” – napisano w pożegnaniu arbitra.

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają
Najnowsze