Maddy Lawrence

i

Autor: gofundme

Młoda sportsmenka doznała kontuzji, ale wdało się zakażenie. Lekarze nie uratowali jej życia

2022-03-30 10:20

Tragedia 20-letniej zawodniczki. Kiedy szykowała się pomału do wyjścia ze szpitala, gdzie leczyła kontuzję sportową, do rany wdało się zakażenie. Lekarze walczyli o życie utalentowanej angielskiej rugbistki Maddy Lawrence, ale po kilkunastu dniach dziewczyna odeszła. Akademicka drużyna rugby University of West England z Bristolu pogrążyła się w żałobie, a wraz z nią całe sportowe środowisko.

Maddy Lawrence odniosła kontuzję 7 marca, kiedy została poturbowana w trakcie meczu rugby. Trafiła do szpitala, jednak sprawy zaczęły iść źle. Zawodniczka doznała zakażenia, lekarze przez dwa tygodnie próbowali uratować życie młodej sportsmenki. Rodzina zmarłej wydała oświadczenie: „Odkąd Maddy zaczęła grać w rugby w UWE, uwielbiała każdą chwilę. W ostatnim meczu sezonu doznała kontuzji niezagrażającej życiu. Trafiła do szpitala i sądziliśmy, że w weekend wróci do domu na weekend. Nabawiła się jednak infekcji bakteryjnej, którą zespół lekarzy niestrudzenie próbował opanować. Maddy walczyła każdą cząstką swego ciała, a na OIOM-ie wykonywano zabiegi ratujące jej życie. Jej duch i pragnienie życia były tak silne, podobnie jak jej serce i odwaga, że medycy byli tym zachwyceni. Nigdy nie zrezygnowała z tej walki. Niestety jej ciało nie mogło już dłużej wytrzymać i pozwoliliśmy jej odejść, na kolejną przygodę, z kochającą rodziną u boku” – napisała rodzina Maddy.

Po meczu ze Szwecją wyszła prawda o zdrowiu Lewandowskiego. Niepokojące obrazki na wideo, już tego nie ukrywał

Powitanie reprezentacji Polski pod hotelem Monopol w Katowicach

Uniwersytet, którego barwy reprezentowała, dodał: „Cała społeczność UWE Bristol jest głęboko wstrząśnięta i zasmucona śmiercią naszej studentki i utalentowanej zawodniczki”. Trener drużyny Madde, Tom Monks, powiedział: – To była czysta przyjemność trenować tę dziewczynę. Miała chęć uczenia się, uwielbiała każdą szansę gry, jaką dostawała, była niezwykle zaangażowana, a jej uśmiech i ciepło potwierdzały naszą więź.

Najnowsze wieści w sprawie trenera polskich skoczków! To on zastąpi Michala Doleżala

„Maddy była pełną życia dziewczyną, w jej pobliżu wspaniale było przebywać. Ilekroć się uśmiechała, nie można było powstrzymać się od śmiechu razem z nią. Takim właśnie graczem, przyjacielem, siostrą i córką była Maddy” – napisał klub, wspominając młodą zawodniczkę.

Van Damme nie żyje. Pokonała go białaczka. „Tatuś wyszedł na ostatni mecz”

Sonda
Czy w świecie sportu dobrze dba się o sportowców w przypadkach urazów głowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze