SREBRO Konrada Czerniaka na Mistrzostwach Świata w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym. Pierwszy Phelps

2011-07-30 17:51

Konrad Czerniak w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym z wynikiem 51,15 s. zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w pływaniu w Szanghaju. Rywalizację wygrał słynny Michael Phelps, rekordzista świata na tym dystansie z wynikiem 50,71 trzeci był Tyler Mc Gill (51,26).

Srebrny medal Konrada Czerniaka (22 l.)  to jedyny medal dla Polaków na mistrzostwach świata w Szanghaju. Po pierwszych 50 metrach Polak był czwarty.

Na drugiej długości basenu Konrad Czerniak zaatakował i przegrał tylko ze słynnym Amerykaninem Michaelem Phelpsem (26 l.), broniącym tytuł mistrza świata na tym dystansie.