Trwa walka o MŚ w warcabach

i

Autor: Materiały prasowe Trwa walka o MŚ w warcabach

MŚ w warcabach. Rosjanka nie odpuszcza w warcabowej wojnie w Bellotto

2021-04-28 15:32

Piąty dzień pojedynku o tytuł mistrzyni świata w warcabach stupolowych należał Tamary Tansykkużynej. Rosjanka zrewanżowała się Natalii Sadowskiej za poniedziałkową klęskę i w końcu wygrała pierwszą partię w tym spotkaniu. W czwartek o godzinie 11.00 w warszawskim hotelu Bellotto wystartuje szósta partia.

Polka została wczoraj osaczona przez przeciwniczkę, Tansykkużyna w piękny sposób wróciła do gry o zwycięstwo. Po pierwszych trzech rundach z dogrywkami, teraz byliśmy świadkami dwóch zakończonych już w partii klasycznej. Być może Rosjankę zmobilizowało zamieszanie… z flagą. 

O złoto w Bellotto. Natalia Sadowska będzie bić Rosjankę w finale MŚ w warcabach

O złoto w Bellotto. W Warszawie trwa wielki finał MŚ w warcabach

W czasie wtorkowej partii miał miejsce przykry incydent. Światowa Federacja (FMJD) nie reagowała konstruktywnie na sygnały z WADA w sprawie umieszczenia flagi Rosji na stoliku i na stronach internetowych (słynna decyzja WADA i późniejszy wyrok CAS). Organizatorzy meczu (Polski Związek Warcabowy) już w marcu pisali o tym do FMJD, bez reakcji. WADA po rozpoczęciu meczu pisała do FMJD, a organizatorzy czekali na decyzję FMJD. Prezes Polskiego Związku Warcabowego Damian Reszka prosił o wyraźną decyzję. Decyzji nie było.

We wtorek organizatorzy otrzymali telefon z WADY, aby natychmiast usunąć flagę. Dla warcabistów, którzy starają się o uznanie przez MKOl, każde nie porozumienie na linii, byłoby ogromnym ciosem. Natychmiast postąpiono zgodnie z instrukcjami z WADA. 

Przeciwniczka Sadowskiej nie żywiła pretensji za podjęte działania. Wygrała 12:0 , ale po półmetku rywalizacji jest 32:28 dla Sadowskiej. Jutro panie mają dzień przerwy, do warcabnicy powrócą w sobotę. Pojedynek potrwa do 3 maja, chyba, że któraś z zawodniczek zdoła uzyskać co najmniej 55 punktów.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze